Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw golf 3 (benzin) Miért...

Bulla István kérdése:

Vw golf 3 (benzin) Miért gyenge a fűtés? Nem klímás!

Figyelt kérdés
Motor hőfok rendben, ventillátor fokozatok működnek, hidegre kapcsolva fúj rendesen, melegre kapcsolva épphogy de az is max. langyos, és ilyenkor a kesztyűtartó felől hallani elég jól a ventillátor hangját... Néztem a pollenszűrőt az eléggé ocsmány már, ugyhogy azt cserélni is fogom. De ilyen hidegben jolenne ha lenne meleg a kocsiban,

2013. márc. 24. 18:00
 1/4 szántóvető ***** válasza:
egy csomó ilyen kérdés volt már.én fűtőradiátor cserét szoktam javasolni,van aki szerint szoruló fűtéscsap.nyilván az utóbbi ellenőrzésével kezdd,aztán jöhet a másik :)
2013. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
osztom:)
2013. márc. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
esetleg a radiátort hogy lehet tisztítani ha el van dugulva?
2013. márc. 26. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:

A golf 3 asok fűtőradiátora direktbe be van kötve a hűtőrendszerbe. Fűtéscsap nincs. A radiátor bent van egy zárt dobozba. A dobozba levegő járatok jönnek és mennek el, a járatokban kis ajtók vannak ezek egy részét állítód a fűtés szabályzóval. A kis ajtókon 2-3 nagy lyuk van, de az egész ajtó be van vonva szivaccsal. Sajnos ezek a szivacsok az idő során elmorzsolódnak és elvesztik szigetelési funkciójukat és ez okozhat olyan problémát, hogy hideget fúj a fűtés hiszen, ha melegre állítod nem fogja lezárni a hideg beömlő részt normálisan és visszahűti az amúgy meleg levegőt. Gondolom te is szoktál találkozni apró szivacsdarabokkal ami a szellőzőnyíláson keresztül távozott na azok a kis ajtókról származnak.


Másik lehetőség, hogy nem nyit rendesen valamelyik kis ajtó.


Maga a radiátor nem tudom mennyire tud elkoszolódni azt tudom, hogy az enyém mikor kicseréltem olyan volt kívülről mint az új.

Bontás nélkül gyakorlatilag hozzáférhetetlen helyen van, kivenni kb fél nap mert a fél autót szét kell szedni.

2013. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!