Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zil 131-es katonai teherautóná...

Zil 131-es katonai teherautónál mi okozhatja az alábbi hibát: alapjárat tökéletes, gázadásra viszont ledadog a motor, az ampermérő mutatója felugrik maximumra, ebből gondolom, hogy valami elektromos hiba, talán feszültségszabályzó rendetlenkedik?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a feszszabályzó hiba tud ilyen problémát csinálni? Fontos, hogy nem mindig produkálja az alábbi hibát, leginkább zöttyenés vagy rázkódás hatására jön elő.
2013. márc. 26. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ampermero toltes vagy fogyasztas iranyban megy el a maximumra?
2013. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mutas képet milyen zil kocsid van ? imádom őket kis korom ótta menyiért veted ? mirre fogod használni? dizel benzines?
2013. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ampermérő töltés irányában megy fel maximumra
2013. márc. 28. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Eredetileg arra gondoltam, hogy talan valahol valami vastag vezetek letestel, es ettol leesik a feszultseg, ami mar nem eleg a gyujtashoz, mert gondolom benzines a joszag.

Mivel az ampermerod toltesbe megy el, mindenkeppen kellene feszultseget merned, lehetoleg lengotekercses muszerrel, azon jobban latszik a kilenges, hogy mennyire szall el a generatorfeszultseg. Egyaltalan ezen generator van, vagy dinamo? Fesszabalyzo lehet, de ugarlo feszultseget okozhat diodahiba, vagy elkopott szenkefe.

Meg persze valami laza csatlakozo is meg tud trefalni.

2013. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
benzines a gép, és ezen már generátor van. Lehet tényleg letestel valami, mert rázkódásnál jön elő és van mikor egy újabb zöttyenésnél elmúlik. Nem tudom kicseréljem e a feszszabályzót, max talán kiderülne hogy ott volt e a hiba. Bár nem hiszem, hogy rázkodástól megjavulna a feszszabályzó, ezér valószinübb a letestelés vagy a laza csatlakozó.
2013. márc. 28. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

A letestelest arra irtam, ha a masik iranyba mozdulna az ampermero. Szerintem csereld ki a feszszabalyzot, es nezd meg a generatort is.

Nem biztos egyebkent, hogy a hibak osszefuggenek, a ledadogas lehet karburalasi hiba is.

Ha vanak alkatreszeid, es idod probalkozhatsz gyujtotrafo cserevel is.

Esetleg nezz korbe forumokon, hatha latott mar valaki ilyen gepet kozelrol, es ismeri a nyugjeit.

2013. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!