Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » M jogsival 70ccm motoron...

Dev9 kérdése:

M jogsival 70ccm motoron menyire büntetnek?

Figyelt kérdés
70ccm sendát néztem de fosok a rend éber őreitől:/
2013. márc. 27. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Általában azokkal szoktak szivózni a rendőrök, mármint olyan motorokkal ami gyárilag több mint 50cm3, azt motor illetve váz szám alapján pár mp alatt kiderítik hogy nem 50-es, viszont egy gyárilag 50-es viszont mondjuk egy tuning 70-es henger van rajta, azzal nem szoktak általában foglalkozni, meg nem is tudják ők azt hogy 70-es max találgathatnak, de habira nem büntetnek, és nem is küldenek kpm-re. Nekem volt robogó tuningos korszakom, 70-es tuning robogóval, többször állítottak meg rendőrök, de csak annyit kérdeztek( ha egyáltalán kérdezték) hogy ez 50cm3 e? És egyik ismerősömnek se volt ilyenből problémája.

De ha nagyon szemét a rendőr akkor bármire megbüntethet.. nincs sárvédőd, meg ilyen apróságok.

2013. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben bevonják a jogsid, kapsz 100 000 ft pénzbüntetést, és feljelentenek biztosítási csalás miatt, mert a biztosításod gondolom 50 esre van kötve.
2013. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De ha mégis berendelnek vizsgálatra, akkor rögtön kell menni, vagy időpontot adnak?

Bocsi, hogy itt kérdezek, csak nem akartam a témában új kérdést kiírni

2013. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgytudom hogy időpontot adnak, ilyenről halottam, és pont ezért lehet kijátszani, annyi idő alatt simán vissza tudod alakítani a motort gyárira.
2013. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van otthon 50-es henger+dugó, akkor azt bele lehet dobni, meg nem mondják, hogy most pakoltad rá. De pl Sendát nem nagyon hívnak be, csak, ha nagyon látszik, hogy tuningolt a motor. (Ergo, ha nem gány, és nem virít rajta 70ccm felirat, akkor nem nagyon piszkálnak érte.) Amúgy is 125-re vadásznak, nem hetvenesre.
2013. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat akkor lehetséges hogy 70ccm veszek:D
2013. márc. 27. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon pozitívan írtak a fentiek, pedig elég nagy bajod is lehet belőle.

Gondolom nincs motoros jogsid, vagy nem nagyon gondolkoznál ezen. Ebből kiindulva;

- Jogosítvány nélkül közlekedsz járművel. Ez egy év eltiltás vezetéstől.

- Az átalakításról semmilyen igazoló papírod nincs, így illegális.

- A járműved papírja (adásvételi) 50 cc3-ról szól, a vásárolt gép meg nagyobb, ez okirat hamisítás (elég súlyos dolog).

- A biztosításod 50 cc3-ra van, így baleset esetén egy fillért sem fog fizetni neked, persze biztosítási csalásért büntetést kirónak pluszban. Gatyád is rámegy egy koccanás után.


Arról nem is beszélve, hogy ilyen tuning robogók simán benyelik az 5+ litert, amit megspórolsz biztosításon és adón itt visszafizeted kamatostól.


Nem tudom te hogyan látod, de szerintem ez sehogy sem éri meg. Ha szeretnél erősebb motort, miért nem rakod le a jogsit és veszel 125-öst?

2013. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán mert csak 14 éves?:)
2013. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De van jogsim M ketogória
2013. márc. 28. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:

"De van jogsim M ketogória"

A helyzet változatlan. 50cc3 feletti gépekre nem terjed ki az engedélyed, ha lebuksz egy évre eltiltanak.

2013. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!