Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen legyen a nyári gumi?

Vwpolo001 kérdése:

Milyen legyen a nyári gumi?

Figyelt kérdés

Most akarom venni nyárigumit!

Az autón gyárilag 185/60 R14 gumik vannak.

Jelentene valami ha nem 60-asat vannak hanem 55-öst tennék rá?

Az alábbiak közül melyik lenne a jobb választás? Semperit? Firestone?



2013. márc. 31. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 55-öst raksz fel, akkor lehet szélesebb a gumid. 190 vagy 195-ös... vagy nem tudom mi ennek pontosan a váltó mérete.

Ha váltóméretet raksz fel, semmi probléma vele. Ha nem váltó méret, akkor csalni fog a sebességmérő és a km óra.


Mind a két márka megfelelő, középkategóriás gumi. Én valamiért a Semperitet választanám, de ez szubjektív, a másik sem lehet sokkal rosszabb.

2013. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a semperitről a napokban néztem tesztet egész jók. de mivel r14 és relatíve vékony gumi, itt nem jönnek ki annyira a márkakülönbségek, mintha egy 3 literes BMW lenne vagy egy Audi.
2013. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 55-öst teszel fel akkor nem lesz szélesebb a gumid, hanem az átmérője csökken, ugyanis az első szám a gumi szélessége, a második az oldalmagasság (a gumi külső és belső pereme közti távvolság), amit a szélesség %-ban adnak meg. Márkát nem tudok ajánlani, de ha nekem lenne most gumira felesleges pénzem akkor aszimmetrikus gumit vennék mert annak halkabb a menetzaja.
2013. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző! Nem azt írtam, hogy ezzel automatikusan szélesebb lesz, hanem azt hogy ha ugyan akkora kerékátmérőt akarsz, 55-ösből szélesebbet kell választani.

Nagyon jól leírtad hogy mit takarnak a mérőszámok, csak nem gondoltad végig.


A mostani gumi 185 mm széles, az oldalmagassága ennek 60%-a, azaz 111 mm.

Ha ugyan ilyen 14 colos felnit veszünk 55%-os profilmagassággal, akkor annak ha visszaszámoljuk kb 202 mm szélesnek kell lennie. (Mivel 202*0,55=111,1 mm)

A 202 biztos nem szabvány méret. Talán 195-ös és 205-ös van. De ezekkel mindenképp csalni fognak kicsit az órák.

2013. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!