Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van konkrét tapasztalatod C-s...

Van konkrét tapasztalatod C-s abroncs használatával személyautón?

Figyelt kérdés
gumi, felni, kisteher
2013. ápr. 1. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz konkrét tapasztalatra?

Én lakókocsira vettem. 900 kg.hoz kell két kerékre a C.

Személyautóra felesleges.

2013. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Volt vele konkrét tapasztalatom. Nem volt jó.
2013. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem kevés annyi, hogy "nem volt jó":)
2013. ápr. 2. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondom bővebben. Dacia Logan MCV-re szerelt a tulaj 175 R14C gumikat (azt hiszem, talán Kormoran Vanpro volt). El is magyarázta, hogy ő okos volt ám, mer' ilyeneket tett rá, nem csípi ki a kátyú meg jobban is bírja a terhelést, mert neki ez melósautó, mindig tele van a csomagtartó, utánfutót is sűrűn húz, ezért gyakorlatilag kisteherautónak minősül, aztán arra meg C-s gumi kell. Én más véleményen voltam, de nem ellenkeztem vele: övé az autó, ő használja.

Fékbetétet kellett rajta cserélni. Az első, amit észrevettem, az volt, hogy feltűnően nehéz a kerék. Na ja, az erősített oldalfalú gumi nem éppen pillesúlyú. A betétcsere után megtettk a kötelező próbakört, hogy szépen a helyére kerüljön a munkahenger dugattyúja és megnézzük, minden jó-e. Na, itt konkrétan halálfélelmem volt. Az autó ugrált, dobált, rázkódott, olyan volt, mintha fakerekeken gurulna. Tapadása nem volt neki, száraz aszfalton is hamar megcsúszott a sprőd gumi. Egyszerűen túl kicsi volt neki a terhelés, se tapadni, se rugózni nem bírt.

Mikor jött a tisztelt ügyfél az autóért, megemlítettem neki ezt, amire ő úgy reagált, hogy én egyrészt nem tudok vezetni, mer' ő hatvankettőbe' még Moszkviccsal tanút és aki azt tudja vezetni, az mindent, illetve ne pofázzak bele, merhogy ő jobban tudja, neki a szomszéd Jóska mondta. Aztán elporoszkált a bakkecskéző, billegő, csúszkáló autóval.

2013. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!