Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül a világ legnagy...

Mennyibe kerül a világ legnagyobb és legerősebb traktorja a Big Bud 747-es 900 Lóerős,16V motoros?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár kép róla:

[link]


[link]


Nem akarok venni csak érdekel az ára, mert Magyarországon a John Deere-ek, és a Caterpilarok 500-600 lóerősök kerülnek nettó 100 millióba.Alig van ilyenekből.

És mennyi földterületet elégítenek ki? Caterpillar 865C úgy tudom egész nap 24 órában dolgozik akkor 6000 hektárt tud megművelni egy évben. Ha jól emlékszem 510 lóerő. az Agromasexpon láttam.


Akkor egy ilyen gép akár 20000 hektárt is képes megművelni? Ha 24 órában használják mennyit?

Tapasztaltak válaszát várom.

Köszönöm előre is.


2013. ápr. 1. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Jó sokba, mert egyedi építésű, nem szériában készült. Egyébként nem hinném hogy túlságosan gazdaságos lenne az üzemeltetése vagy a karbantartása egy ekkora dögnek, simán benyel annyit mint 5 kisebb traktor, de nem valószínű hogy 5x annyira hatékony.
2013. ápr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom ma már nem gyártják. Mikor még lehetett kapni újan olyan 500-600 ezer USD lehetett az ára. De nem biztos. Nem sokat tudok róla őszintén szólva:)


Amúgy például 25 méteres kultivátorokat húzgáltak vele. Mindenképpen gazdaságos lehetett az üzemeltetése. Legalább 5 200-300 lóerő körüli traktor munkáját váltotta ki. Így a fajlagos fogyasztás jóval kisebb volt.

Az óriási USA béli táblákon pedig jól is lehetett használni a nagy méreti ellenére is.


Az évi megművelt földterületet pedig rosszul tudod, vagy elírtad. Évi 6 ezer hektár nagyon kevés lenne.


Nekem van 2db John Deere 9560R (iker gumikerekes, 560LE) meg 2db

John Deere 9560RT (hevederes, 560LE).

A 8 méteres Horsch lazítóval óránként 4 hektárt tudnak megművelni. 12 méteres Lemken tárcsával meg 9 hektárt. ezek egy évre kivetítve jóval túl mutatnak pár ezer hektáron:)

Nálam ez a 4 gép legalább 12-14 200-300 lóerő közti gép munkáját végzi el. Jóval gazdaságosabb az üzemeltetésük!


Szerintem a Big Bud olyan 20 hektárokkal is boldogulni tud óránként. Persze eszköztől függ!

2013. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2-nek.

Tiszteletben tartom, látszik hogy te értesz a mezőgazdasági vontatókhoz. De az évi 6000 hektárt kevesellted. Ugyanakkor megadtál egy órai adatot, 4 hektárt. 10 órás munkanappal számolva napi 40 hektár. 100 munkanap alatt az 4000 hektár, 150 munkanap alatt 6000 hektár. Nem gondolnám hogy ennél lényegesen több talajművelésre alkalmas munkanap lenne egy évben, és annyit már hallottam a földművelésről, hogy egy területen többféle műveletet el kell végezni, szóval innen a fotelből nézve nem tűnik kevésnek a 6000 ha.

2013. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen keveslem mert kevés is! A 6 ezer hektár is kevés éves "futásteljesítményben" meg a 100 munkanap is.

Egy kis gazdaságban reális lehet, de egy nagyban vagy ahol bérmunkát is végeznek már nem az.


A 10 órás átlag munkanap is kevés. Van, hogy hetekig 3 műszakban/24 órában mennek ezek a gépeim. Csak tankolni és esetleges szervizre állnak meg.

Évi 2200-2500 munkaórát mennek. Tehát kb évi 9000 hektártól 22000 ezer hektárig művelnek meg darabonként.


Évi 6000 hektárnál már nem is biztos, hogy megéri beruházni egy hasonló kategóriás gépre. Ahhoz, hogy a horribilis vételáruk ellenére is gazdaságosak legyenek rengeteget kell dolgozniuk. Szerintem évi 6000 ezer hektár munka kevés ehhez.

2013. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, így már megértettem.

Előtte úgy képzeltem, hogy egy nagyobb (nagy)családi gazdaság vesz egy ilyen gépet, és maguk használják.

Amit írtál, abból az jött le nekem, hogy csak akkor éri meg ilyet venni, ha a tervezett élettartama végéig a szervizelésen és az időjárási szüneteken kívül éjjel-nappal megy a gép.

2013. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:

Második!:)

Ha szabad érdeklődnöm mennyibe fájt darabja ezeknek a traktoroknak?

2013. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
100 millió darabonként
2013. ápr. 15. 06:11
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Egyedül nekem sikerült rákeresnem? Első találat...

Egyedileg épített, 1 db készült belőle, 300.000 dollárba került megépíteni.

2013. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!