Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin üzemű autó motorja...

Gerzson83 kérdése:

Benzin üzemű autó motorja miért áll le lassításkor, a kuplung benyomásakor?

Figyelt kérdés
Meleg motornál csinálja, lassításkor annyira leesik az alapjárat, hogy leáll a motor. A jelenség nem túl gyakori, de nagyon idegesítő. Motordiagnosztikán voltam vele, nincs semmilyen eltárolt hiba. A hiba mechanikus, azt mondta a szerelő, ha valamilyen mérőműszer ment volna tönkre, azt látná a gépen. Ha valakinek volt már hasonló gondja, kérem segítsen, nem akarom a fél autót alkatrészenként kicserélni, már így is sokba fáj a dolog! Egyébként Renault Thalia 1.4 RN 8V, 75 LE.

2013. ápr. 2. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld kimosni az alapjárat-szabályozót és a fojtószelepházat.

Nitrohigító és ecset csodákra képes.

2013. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ha fokozatosan egyre rosszabb: dízelnél jártam úgy, hogy kidörzsölődött az üzemanyagcső és néha leállt az autó. Levegőt kapott és emiatt nem szívta fel az anyagot...


Lehet neked is van egy pici lyuk rajta:)

2013. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még decemberben benyúltunk a fojtószelepházba, kitörölgettük. Nem volt túl koszos, ettől függetlenül jó darabig (3 hónapig) nem csinálta a leállást. Az alapjárati léptetőm sincs elkoszolódva a szerelőm szerint. Azért lehet, hogy megér egy misét egy szétszerelés és alapos tisztítás.

A fals levegő beszívása is elképzelhető a leírásod szerint. Erre még nem gondoltam. Mennyire bonyolult a benzincsőhöz hozzáférni? Ettől kicsit tartok..

2013. ápr. 3. 09:18
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ez egy règi dìzel volt, a motortèrben dörzsölte ki a generàtor tàrcsàja, tehàt ott könnyü volt.


Persze azèrt a tanktól elöre elèg sok helyen elöfordulhat...

2013. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!