Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megoldható, hogy egy kormány...

Megoldható, hogy egy kormány légzsákos autó kormányát lecseréljem sport-légzsák nélküli kormányra? Van-e valamilyen hátulütője a dolognak?

Figyelt kérdés

#kormány #légzsák #sport kormány
2013. ápr. 2. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Van hátulütője a dolognak. Egyrészt nem lesz légzsákod, az autó nem úgy viselkedik ütközésnél, ahogy gyárilag kitalálták, lehet, hogy kicsit jobban összetörsz a kelleténél, mikor megfejeled a kormányt.

Másrészt onnantól kezdve folyamatosan hibát fog jelezni a légzsák vezérlője, világítani fog a visszajelző (amíg ki nem szeded az izzót).

2013. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én még azt is megkockáztatom, hogy még a műszakit se kapnád meg rá, illetve a rendőr nem nézné jó szemmel.
2013. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagy valószínűséggel lennének gondok ebből is - ha nem lehetne mindezt némi csúszópénzzel megoldani. Az persze már más kérdés, hogy kinek mennyit ér meg egy átalakítás.
2013. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 audiofly ***** válasza:
76%
Nem kötelező felszereltség a légszák... Hátulütője? - azon kívül ,hogy elég kemény a kormány a puha archoz képest... semmi más nincs :)) .
2013. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Sok eszed van kérdező már ne is haragudjál! De ha neked többet ér a vagány sportkormány, minthogy biztonságban légy és egy esetleges balesetnél ne halj meg, akkor csak rajta! Egyéb esetben nem javaslom, amennyiben forgalomban szeretnél részt venni. Másrészt pedig kell átalakítási engedély!
2013. ápr. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Az egy dolog hogy nem kötelező a légzsák, viszont amelyik autóban gyárilag van, és azt kiveszik és sportkormányt raknak a helyére, nem hinném hogy átengedik a műszakin.

De nem tudom mi a szabály, nekem így tűnik logikusnak.

2013. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"Van-e valamilyen hátulütője a dolognak?"


Maximum megdöglesz az első kisebb koccanásnál!

Konkrétan, felnyársal a kormány!

2013. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Del Sonar válasza:
Ne csináljatok már úgy, mintha sosem közlekedtek volna légzsák nélküli autókkal. A vizsgán meg az számít, hogy ami az autóban benne van annak működnie kell. Nekem pl letört a 22 éves Hyundai Atosomról a hátsó ablaktörlőkar. Nem volt kedvem tizenvalahányezerért bontottat venni, így vettem kétezerért egy Alfa Romeo emblémát és azzal takartam le a motor tengelyének nyílását. A motort kiszedtem belőle. Simán átment a vizsgán kenőpénz nélkül is. Egyébként meg a légzsák csatlakozójára dugva egy 2,2 Ohmos ellenállást jó eséllyel ki fog aludni a légzsákellenőrző lámpa.
2021. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!