Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lett ettől valami baja az...

Lett ettől valami baja az autónak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma nagyon siettem, háttal akartam beállni az út melletti parkolóba és még gurultam előre mikor betettem a váltót rükvercbe. Illetve csak próbáltam, mivel elég hülye nyekergő hangot adott ezért rögtön vissza is engedtem. Tudom, hogy nem lehet, de kapkodtam, nem figyeltem. Szerintetek lett ettől valami komolyabb baja az autónak? Elég hülye hangot adott ki.


Köszi előre is!


2013. ápr. 3. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az autókon a hátrameneti fokozat - a többivel ellentétben - általában nem szinkronizált, ezért csak álló helyzetben vagy hátrafelé gurulás közben kapcsolható normálisan.

(bár mintha azt olvastam volna, hogy a Golf VII-nél már a hátramenet is szinkronos - nos, ennek nem látom értelmét, de nem is vagyok mérnök)

Előrefelé gurulás közben a hátramenet kapcsolása érdekes hangjátékkal jár és általában nem sikerül. De ha csak egyszer próbálkoztál, attól nem lesz baja. Hosszú időn át kellene rendszeresen erőltetni ahhoz, hogy tönkremenjen a fogaskerék és elkopjon, elhajoljon a kapcsolóvilla.

2013. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem lett semmi baja, nyugi.


A váltó száz nyekergős melléváltás, vagy alig kinyomott kuplungos recsegés után is bírja. nagyon jó anyagból gyártják.


Ráadásul nem Te vagy az első aki reccsentett, és gyanítom nem is az utolsó.


ülj be, és nyugodtan autózz!

2013. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl csak akkor nem reccsen, ha 2x kuplungolok. Neked is javaslom, hogy próbáld ki.
2013. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lett, nem szereti ugyan, álló helyzetben kell kapcsolni ez a titka.

Néha van, hogy úgy sem venné egyből, nincs gond csak ne erőltesd bele, mert recseg vagy ilyen fémes reszelő hangot ad.Olyankor kuplungolsz még egyszer és jó is lesz.

2013. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!