Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsimat egyben eladom...

Ha a kocsimat egyben eladom alkatrésznek akkor 1 év múlva ki tudom vonatni végleg a forgalomból? Akkor lesz törzskönyv a kezemben. Rendszám marad alvázszámot kivágom.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha találsz olyan bontót, ami "okosba" kiadja az átvételi igazolást, akkor ki tudod vonatni.
2013. ápr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és elég a rendszám+ a kivágott alváz szám? motorszám vagy más nem kell?
2013. ápr. 3. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg az egész autó kellene, mert tömeg szerint el kell számolniuk a belőle kibontott valamennyi anyaggal. De ha vállalják, hogy kicsit csalnak, akkor lehet, hogy kevesebb is elég. Hogy hol mit kérnek ilyen esetben, azt már egyedileg kell megérdeklődnöd.
2013. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha bűncselekményt akarsz elkövetni, akkor ne itt érdeklődj, hanem old meg egyedül. A törzskönyv nyilván a banknál van. Ez esetben minden lépésedről értesíteni kell a bankot, akkor is, ha az autó a te tulajdonod. Az alvázszám kivágása pedig önmagában is az. Alkatrésznek akkor adhatod el, ha már ki van vonva a forgalomból.
2013. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hatalmas bűncselekmény! :D nem azt kérdeztem, hogy hogy kellene megölni valakit, hanem, hogy MI KELL EGY AUTÓ FORGALOMBÓL VALÓ VÉGLEGES KIVONÁSÁHOZ!!
2013. ápr. 4. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem pont ez volt a kérdés, de nem baj. De ha már megkérdezted: az autó forgalomból történő végleges kivonásához a bontó által kiállított átvételi igazolás szükséges. Ezt elméletileg úgy kaphatod meg, hogy elviszed az autót egy hivatalos bontóba (nem Jóskapista kert végében működő házi bontójába, ahol kétezerér' kapsz egy új motort), ott átadod, ők pedig kiállítják az igazolást, hogy az adott rendszámú, vázszámú autót valóban átvették és a hulladékgazdálkodásról szóló mit tudom én, melyik törvénynek megfelelően fogják kezelni. Lehet, hogy kapsz pénzt az autóért, de korántsem biztos: van, hogy neked kell fizetned az igazolásért, mert a bontónak bőven van költsége az autóval, a különböző veszélyes hulladékokat (motorolaj, fagyálló, fékfolyadék) megfelelő technológia szerint kell eltávolítani és kezelni.

Ezzel az igazolással, valamint a rendszámmal, a forgalmival és a törzskönyvvel aztán besétálsz az okmányirodába, ahol végleg kivonják a forgalomból a gépjárművet és fellélegezhetsz, hogy nincs vele több gond.

Csak ezt kicsit nehéz hivatalosan megoldani úgy, hogy előtte "okosba" eladtad az autót alkatrésznek.

2013. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!