Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr leveheti a rendszámot...

A rendőr leveheti a rendszámot, ha észre veszi hogy a gumik "veszélyesen" kopottak, vagy csak figyelmeztet, esetleg birságol?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Bírság
2013. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A rendőr csak úgy nem veheti le a rendszámot. Ha sérültek a gumik akkor bírság és szevasz.
2013. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ha veszélyesen kopottak a gumiid, több eszed van, minthogy csak a bírságtól félj! Inkább cseréld le!!!!
2013. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, jövöhéten lesz a csere, de nekem addig is fontos vele közlekednem. körülbelül mekkora összegre számithatok ha neadj isten elkapnak?
2013. ápr. 3. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Biztosan kevesebb, mint a hamvasztásos temetés.
2013. ápr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jövőhétig én a helyedben megpróbálnám máshogy megoldani. Pár nap azt jövőhét lesz. Addig viszont eső van és hideg. Nyavalyás pár nap miatt akarsz börtönbe kerülni, ha véletlenül megölsz valakit? Ne kockáztass!!! Vegyél addig legalább használtan akkor, 5 ezres darabáron, még az is jobb, minthogy esetleg balesetet szenvedsz. Rohadt veszélyes az ilyesmi.
2013. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
senki se fogja ellenőrizni a gumikat, csak ha balesetet okozol
2013. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha netán mégis... Igazából rendőr függő...

Egyszer kaptam egy 5ezres bírságot, kedves, aranyos volt a bácsi, következő héten meg szintén egy rutin ellenőrzésbe belefutva elvették a forgalmit, kivonták a kocsim a forgalomból, és csak új műszakival és 30ezres csekk befizetésével tudtam újra használni...

2013. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól

5. § (1) c)7 amelynek műszaki-, biztonsági- és környezetvédelmi jellemzői megfelelnek a jogszabályban meghatározott feltételeknek közlekedhetnek, mivel a gumi is a műszaki állapotot jellemzi ezáltal (elveheti a rendszámot, elveheti a forgalmi engedélyt és ideiglenesen kivonhatja a forgalomból!!!)

2014. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!