Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra F 1.4,8v-es motorra...

Opel astra F 1.4,8v-es motorral ha 50 km/h-val megyek, akkor melyik seb. fokozatban érdemes menni a nagyobb üzemanyagtakarékosság érdekében?

Figyelt kérdés
Én 4.-ben szoktam vele menni, de ha 5.ben megyek, akkor kevesebb lenne a fogyasztása?

#vgcbfhcxhn
2013. ápr. 4. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Fene tudja, fogyasztás szempontjából a fordulatszám érdekes, szerintem. Én az 1.6-os autómmal 4.-ben megyek, 1500-as fordulaton 50-el, de 3.-ban érezni, hogy igazán jól érzi magát, ott 2000-es a fordulat, de gondolom így többet is eszik. Öreg autó, uh nálam nincs üzemanyag fogyasztás mérő.
2013. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem erőlködik a motor,felrakhatod 5be,szerintem belefér.

Természetesen mindig a lehető legmagasabb fokozatra kell törekednide úgy hogy a motor megfelelő fordulatszám tartományban legyen,azt azért hallod a hangján ha esetleg nincs benne fordulatszámmérő.

2013. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem H Astrám van. 50-nel épp hogy tudom kapcsolni a 4. sebességi fokozatot, de van hogy inkább hagyom 3.-ban.

5.-be nekem már fuldokolna a motor. (Dízel, hosszú áttételes váltóval. A benzinessel simán felváltok 4.-be.)


Nem csak a fordulatszám számít, hanem a nyomaték is, hogy mennyire erőlködik a motor.

80 km/h-nál nekem pl kevesebbet ír ki fogyasztásnak 4.-ben, mintha felváltanék 5.-be és alacsonyabb fordulatszámmal mennék.

2013. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt leírtam tapasztalatomat,megfigyelésemet ezzel kapcsolatban(1O-es és 12-es válaszoló vagyok),ha gondolod olvasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__415..
2013. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem bírná az 5.-et is, de akkor már épphogycsak nyomni kell a lábammal a gázpedált... Akkor még nem fullad lefele a motor. (éppen)
2013. ápr. 4. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is 4-ben szoktam városban menni 50 környékén, ott érzi jól magát bemelegedve. Ha még hideg akkor 3-as :)


De amúgy, ha fogyasztásról van szó, akkor itt az lenne a lényeg hogy mennyire nyomod le a gázpedált. Ugyanis nyilvánvaló hogy alacsonyabb fordulaton kevesebbet fogyaszt ugyanakkora gázpedálállásnál konstans sebesség tartása esetén. Tehát ha nem kell annyira, vagy ugyanannyira kell benyomni a gázpedált 5.-ben úgy hogy az 50-es sebességet tartod, akkor kevesebbet fog fogyasztani. Mondjuk az alapjárati motor bizonyos fordulatszám alatt kinyit egy megkerülőcsatornát a fojtószelep mellett, tehát ez belekavarhat a kakiba, mert anélkül ad többletlevegőt a motornak hogy te jobban lenyomnád a gázt.

A fogyasztását csak ennek tudatában lehetne kideríteni, hogy melyik az a fordulatszám, ahol még nem nyúl bele a motor ECU-ja. Kéne hozzá egy szkóp ;D


Amúgy meg, érdemes finoman gyorsítani, ha nem sietsz sehova akkor nem muszáj félgázt nyomni hogy elérd az 50-es sebességet. Fékezni pedig motorfékkel is lehet sokszor, amikor mondjuk messziről látod hogy piros a lámpa, elkezded visszapakolgatni a sebességeket. A mienkben mondjuk a kettes sebesség szinkrongyűrűi sajnos már kikopóban vannak, de azért duplakuplung gázfröccsel meglehet oldani a dolgot. :D

2013. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyen 1.4 8V motoros B Corsát vezettem, ha pár km-t kellett menni vele, simán el lehetett csorogni 5-ben vele, ismerőseim ilyen 1.4 8V F Astrával is eljárnak úgy, hogy 5-be is felkapcsolnak 50-nél. Csak akkor szabad, ha nem kell gyorsítanod, mert ha gyorsítgatsz, akkor nem érdemes 5-ben padlózgatni 50-nél hogy gyorsuljon, de ha konstans sebességet (50-55 km/h) tudsz tartani, érdemes felváltani... Én 1.6 16V G Astránál próbáltam sok éven keresztül, és ott is 5-be felváltok már ha lehet, igaz a fordulat 1500 alatt van olyankor, tehát ha gyorsítani kell inkább visszakapcsolok, de nálam városi fogyasztásnál fél liter megtakaritást is jelent, hogy sokszor felváltok 5-be 50-55 körüli tempónál. Ha sportosan akarsz vezetni, illetve ha sűrűn kell fékezni-gyorsítani, sávot váltani, akkor inkább hagyd 3-asban, de ha lehet 4 illetve 5. fokozatot is elbirja, de akkor már tényleg nem nagyon tudsz gazdaságosan gyorsítani vele...


Összességében (más, 1.4 8V F Astrások tapasztalataira is alapozva) igen, kb fél litert is tudsz spórolni ha felkapcsolsz városvan 5-be.

2013. máj. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi ! :)
2013. máj. 5. 11:58
 9/9 nagy gyuri ***** válasza:
4
2013. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!