Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha beviszem az autómat egy...

Ha beviszem az autómat egy kereskedésbe, és ott nekem pénzt adnak érte, akkor a súlyadót, meg kötelezőt. Továbbra is én fizetem? Hogy megy ennek a menete?

Figyelt kérdés
Kocsit szeretnénk cserélni, de nem beszámíttatni, hanem háztól venni egyet. Így kereskedésbe adnánk be. Ott adnak érte pénzt, de a nevemről is lekerül?

2013. ápr. 5. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pont tegnap tudtam meg egyik ismim eladta kocsiját kereskedésnek kihozot egy másikat, a 2013 as sulyadó még az ővé teljes évre . ha lesz uj tulaj vagy sem ki tudja akkor vagy kereskedés vagy az uj tulja fizeti már 2014 ben .de az idei a tiéd még.
2013. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az ideit tudom, csak ha mondjuk 2 évig nem adja el a kereskedés, akkor a jövő évi adót is én fizetem?Meg mi van a kötelezővel?
2013. ápr. 5. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:
a súlyadót az fizeti adott évre aki tulajdonában volt év elején az autó. kötelező meg azonnal megszűnik amint gazdát cserél adásvételivel és újat kell rá másnap kötni.
2013. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
akkor a kereskedő köti újra magának,addig amíg el nem adja?tudom hülye kérdések, de nő vagyok, nem vagyok jártas ezekben az ügyekben
2013. ápr. 5. 09:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a kereskedőtől kapsz valamiféle bizonylatot, hogy ő a kocsit átvette tőled. Azzal elmész a településeden lévő hivatalba és megmutatod, hogy a kocsi már nem a tied. Tehát neked már tovább nem kell fizetned rá a teljesítmény adót. A biztosítónál szint úgy ez lenne a helyzet. Az a lényeg, hogy az eladásig (amikor beadod a kereskedőhöz) minden számládat rendezd!
2013. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahha, köszönöm a felvilágosítást.
2013. ápr. 5. 09:31
 7/11 anonim ***** válasza:

"tudom hülye kérdések, de nő vagyok, nem vagyok jártas ezekben az ügyekben"

Persze. Hisz a férfiakba ez születésüktől fogva bele van kódolva. Csak akkor belém miért nem?

Nem vagy valami optimista természet.

Na a lényeg amit már előttem is írtak.

Illetve: Egyik haverom (aki lásd férfi) ugyanezt tette, de fogalma sem volt semmiről, és vele NEM adásvételit, hanem valami kölcsönadásit írattak alá.

Meg nem ment be az önkormányzathoz, hogy bejelentse hogy eladta az autót.

Ebből kifolyólag minden számla az ő nevére jött.

Figyelj arra hogy adásvételi legyen, és írj olyat is bele, hogy semmilyen utólagos követelésük nem lehet.

Tehát ha mondjuk másnap kiesik a kocsi kereke (csak írtam valamit) azért téged már nem vonhatnak felelősségre.

2013. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
esetleg még talán annyi költséged lehet, hogy a teljesítmény adót egész évre, a biztosítást pedig a következő évfordulóig kell kifizetned. tehát ha neked augusztusba van az évfordulód, akkor az idei év augusztusáig kellene kifizetned.
2013. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vizéli László ***** válasza:
A súlyadót azt hiszem hogy egész évre fizetned kell. Bár én 1 éve cseréltem be az autóm újabbra, és a 2. félévre már az új autónak kellett fizetnem a teljesítménye után, a réginek nem. Az új ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból, gondolom emiatt kellett a 2. félévet már nekem fizetni, de ezzel nem voltam én sem annyira képbe. A biztosítást fel mondhatod, csak 1 adásvételi másolatot kell eljutni a biztosítódnak, és érdekmúlással megszüntetik a biztosításod, még a különbözetet vissza is fizetik.
2013. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy pesszimista ember, de úgy gondolom,hogy a férfiak jártasabbak ezen a téren.Bár akkor lehet, hogy rosszul gondoltam.

Amikor mi a miénket vettük kereskedőtől, akkor az adás-vételi szerződést az előző tulajdonossal kellett aláíratni,nem a kereskedéssel.Ezért gondoltam azt,hogy ha a mi esetünkben is így lesz, és mondjuk 2 évig nem adják el a kocsit, akkor én tovább fizetem a dolgokat rá,holott már nem is használom????Szóval ez nem volt tiszta nekem, de igyekszem majd jól cselekedni.Köszönöm mindenkinek!!!

2013. ápr. 5. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!