Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Nexia, gázadásnál...

Saffet kérdése:

Daewoo Nexia, gázadásnál előszőr leesik a fordulatszám majdnem lefulladásig és utána pörög fel. Computer hiba?

Figyelt kérdés
Probléma a következő: beindul a motor, alapjárat fix, nem ingadozik. Elindulásnál gázadáskor először leesik a fordulatszám ( ~1000-> 500-650 közé), elindul az autó és minden váltáskor a kuplung kinyomását követően elkezd rendkívüli módon zuhanni a fordulatszám (mintha levettem volna a gyújtást) és lefulladás közeli állapotba kerül, próbálnám megmenteni de csak nagyon nehezen lehet mert gázadásra ugyanúgy előszőr lejjebb megy a fordulatszám de végül megmenekül. Ha a folytószelepnél adagolok gázt, ugyanúgy esik a fordulat szóval a bowden kérdést kizártam. Egyik napról a másikra jött elő a hiba. Mi lehet a baja? Daewoo Nexia 1.5 GTX, DOHC, 90 LE, 1995

2013. ápr. 5. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1996 ban volt egy napig ez a tipusom, de visszavittem a telepre, mert ugyanez volt a tünet..azt mondta az eladó, hogy majd bejáródik..


annyit már sejtek, hogy valami jeladó probléma lehet, csak nem tudom mi, akkor sem tudták megjavítani, pedig gyári új volt.az biztosnak tűnik, hogy nem kap a gázadás pillanatában üzemanyagot..na, ezt kell megnézni, mi késlelteti?

vagy sorra megnézed a jeladókat, vagy szerzel kölcsönbe egy kopjútert a bontóból...

2013. ápr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem ugyanilyen autóm van.nem kell szidni mert jó kis autók,de természetesen szertik ha karban vannak tartva. tehát elöször azt javaslom villogtasd ki a hibakódot,de szerintem régen lehetett már kitakaritva,igy takarisd ki a fojtószelepházat és az alapjárati motort mert szinte biztos igy látatlanban is ,hogy el van kokszolódva.ha nem oldja meg a problémát a takaritás irj privátban amit tudok segitek
2013. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja és nehogy vegyél másik compjutert mert 99% hogy nem az a hibás
2013. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor szétszedés lesz, reményeimben él, hogy nem computer csere lesz mert azt tavaly már megjártam igaz ott leállt az autó. Mindenesetre köszönöm mégegyszer. :)
2013. ápr. 7. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!