Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi (spanyol) jogsival...

Külföldi (spanyol) jogsival vezethetek én itthon magyar rendszámos, saját (magyar állampolgárságú) tulajdonnal bejegyzett autót?

Figyelt kérdés

Azért merült fel a kérdés, mert a spanyolok egy sima letelepedési engedélyhez kötik ezt csak, amihez elég csak egy kint dolgozás. Igen ám, de csak akkor adják ki a jogsit, ha a magyart bevonják, tehát nem engedik, h kettő legyen nálam.

Akkor csak az a kérdésem, itt Magyarországon, tehát vezethetek ugyan úgy mint eddig?


2009. szept. 21. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom vezethetsz, de nem értem a kérdésed okát. Ha van magyar jogsid, akkor azt is használhatod Spanyolországban.
2009. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kérdésem okát hagyjuk, nagyon hosszú, most csak önmagában a kérdésre szeretném a választ.

Hosszú nagyon, d elényeg, hogy muszáj kiváltanom a spanyol jogsit mert a kinti cégem, vagyis a cégem kinti telephelye csak úgy ad autót bla bla bla.


De most akkor hogy van ez ? Csak mert sajna nem ilyen egyszertű, ahogy te válaszoltál rá :-( Ne tudd meg mennyi papír kell ahhoz, hogy a kintit megkapjam, de lényeg, hogy bevonják mindenképpen akkor a magyart.

2009. szept. 21. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Vezethetsz, nekem is ki kellett váltanom az angolt hasonló okokból. És az előnye, hogy otthon a magyar rendőr nem veheti el, és ha esetleg megállítanak gyorshajtásért Magyarországon akkor a jogsin szereplő lakcímre kell postázni a büntetést(oda nem fogják):))))

De ha nagyon hiányzik a magyar jogsi, akkor miután bevontják a spanyolok a magyart, itthon jelentsd be hogy elhagytad és kérj újjat.

2009. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

na ez az, akkor elvileg itthon nem sokat kezdhet vele a magyar rendőr, meg pl, érvényességi időt is akkro nyilván nem a magyar orvos alapján fogják hosszabbítani ...

de azért akit megkérdezek, mindenki mást mond, ez hihetetlen

2009. szept. 21. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát érvénnyeségi időbensokkal rugalmasabbak a nyugati országok. Némelyik országban(plNémeto.)a jogosítványnak nincs érvényessége, csak ha az egészségi állapotban bekövetkezett változásoknál(pl megvakulás) az orvos bevonatja a jogosítványt, de egyébként nem az ötévente bekövetkező páciens lehúzással lehet érvényesíteni a jogsit mint otthon.
2009. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A spanyoloknál legalábbis így kiadáskor tuti van, mert ezt miondták, de nem túl komoly, csak amolyan elbeszélgetés, hogy van-e bajom és ennyi.

Csak azért érdekes számomra, mert akkor a magyar rendeszerben ugye eleve visszakereshetetlen lesz, ill. ha a rendőr pl. igazoltat kocsival, akkor azt fogják neki mondani, h nincs jogsim ?? sztem igen, mert honnan tudná a magyar rendőrségi nyilvántartás, hogy nekem van egy spanyol ?

Hát izgi egy kör lesz ez, meg ők bevonják a magyart, na de azt se tudják hogy néz ki egy magyar éppen, ennyi erővel oda nyomhatok nekik akármit is, nem mintha célom lenne, csak valahogy olyan átláthatatlan ez.

2009. szept. 23. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!