Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy elehet hogy ugyan olyan...

Hogy elehet hogy ugyan olyan típusú autón eltérő környezetvédelmi matricák vannak?

Figyelt kérdés
Az enyém viszonylag korai típus, 2005-ös gyártási évű. 2004 óta gyártják ezt az autót. Tehát a forgalomban lévők többsége fiatalabb az enyémnél. Mégis az enyémen zöld környezetvédelmi matrica van, a többin meg láttam már nem egy kéket is. Ez hogy lehet? Nem hiszem, hogy rosszabb motor lenne bennük.
2013. ápr. 6. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezt műszaki vizsgán állapítják meg hogy milyen kategóriába esik co és különböző káros anyagok kibocsátásában elég ha már az ő autóikban kopottabb a motor vagy a katalizátor nem működik már 100 százalékos hatásfokon. :)
2013. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
jobban volt hajtva mint a tiéd, vagy tönkretették, és eszi az olajat, és több a káros anyag kibocsátás, vagy sok oka lehet még!
2013. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Vagy vissza minősített...

Valóban a vizsgán dől el ..hogy vissza mínősítik vagy sem

Ja és csak vissza lehet ,felfele nem !

2013. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, ezt nem is tudtam!

Akkor ha mondjuk vizsgán nem teljesíti azokat a követelményeket, ami a zöld plaketthez kell, akkor az nem is helyből bukás, hanem csak adnak helyette egy kék matricát?

Ez jár valami más következménnyel?

2013. ápr. 6. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehogy elhidd! A műszaki vizsgán ha nem teljesíti az adott környezetvédelmi osztályra előírt értékeket, akkor nem minősítik vissza, hanem simán elbukik! Viszont nemrég változtak a környezetvédelmi besorolások, és műszaki vizsgán ezt korrigálják. Nekem novemberben a 18 éves autóm piros helyett kék címkét kapott, és amit most vettem, az is eggyel jobb besorolásba került, mint volt előtte.


Lehet, hogy amiket láttál rosszabb besorolással még nem voltak mostanában műszakin.

2013. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A Nemzeti Közlekedési Hatóság központi kommunikációs és PR osztályának válasza Az 6/1990. (IV.12.) KöHÉM rendelet 5. melléklete határozza meg a gépjárművek környezetvédelmi besorolását. A rendelet az elmúlt 15 évben, azaz amióta az érintett gépjármű forgalomban van, módosult, konkrétan megváltoztak benne a kategória besorolások. A korábban 2-es környezetvédelmi besorolású jármű – a tulajdonos/üzembentartó kérésére – a melléklet 1 pontjában meghatározott alábbi feltételek teljesülése esetén − 4-es környezetvédelmi osztályba sorolható át."


Itt a teljes cikk:

[link]

2013. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!