Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy sebességnél ráz a kormány...

Nagy sebességnél ráz a kormány. MI lehet a hiba?

Figyelt kérdés
A négy felni eddig még nem volt a kocsimon, görgőzve lettek. Kaptak 4 új BF Goodrich gumit, gyári 175/65R14-es méretben. Nagy sebességnél 110 km/h-tól elkezd rázni a kormány. Mi lehet a hiba? Rosszul lett elvégezve a görgőzés? Rosszul lett centrírozva?
2013. ápr. 6. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
vagy rossz a futómű.de a kerék is lehet.
2013. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A téli 13 collos lemezfelniknél ezt nem tapasztaltam még 150 km/h-nál sem. Én a futóművet kizárnám.
2013. ápr. 6. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet itt akár az is hogy rossz úton mész,ha szélesebb felniket használsz azzal jobban érezni.ha ráz nagyobb sebességnél akkor ez kormányösszekötő is lehet vagy akár féltengely vagy ilyenek.Szerintem.
2013. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a téli az 5,5 coll széles, a nyári meg 6,5.
2013. ápr. 6. 19:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van futómű kizárva ...centír baj tutira . Hogy mi üt a gumi vagy a felni azt eldönti a szakember ...

Gumi nélkül lepörgeti a felniket stb ..

2013. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szokratesz ***** válasza:

Mivel nem írtad hpgy milyen kocsiról van szó, ezért előfordulhat amennyiben hátsókerék hajtású, hogy a kardánkersztek vagy csapágyak vannak kikopva. Esetleg a dificsavarjai lazultak meg.

De számításba jöhet még a centir hibán kívül, ha a gumikat helytelenül tárolták (állítva nem fektetve) hogy megtökösödtek. Az ilyen gumit ki lehet centirozni csak akkor is marad bennük "ütés" amit nem lehet kiszedni centirozással, magyarul kuka.

2013. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Astra f,tehát első kerekes. A gumik 2012 52.heti gyártásúak, nem hiszem, hogy a tárolással lenne a hiba. Mint írtam a felnik most lettek görgőzve.
2013. ápr. 7. 08:33
 8/10 anonim ***** válasza:
guminyomás? ha az rendbe van akkor biztos hogy a felnivel lesz gond, szerintem vidd vissza oda ahol görgőzték!
2013. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Beszéltek hülyeségeket. Írta, hogy a másik kerekekkel jó!

Itt az van, hogy vettél 4 szart használt alufelnit, és egy idő után hiába görgőzik, sosem lesz jó. Nem szabadna ilyen szutykokkal foglalkozni.

2013. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most már én sem vennék használtan alu felnit.
2013. ápr. 7. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!