Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4,8v- c14 NZ F astra fogyasz...

1.4,8v- c14 NZ F astra fogyasztása?

Figyelt kérdés

Mennyi? a tapasztalatok alapján? Én városban+ országúton is mentem vele 100 km-t, 12 literes fogyasztással. Hogy lehet ennyi? nem lenne jó benne valami alkatrész, meghibásodhatott valami? Mennyit fogyasztanak kb az ilyen autók? Hallottam már azt is, hogy kb olyan 7 literes fogyasztásuk van.


Hogyan lehetne elérni a kevesebb fogyasztást? Egyesek elmondása szerint a motor "lefolytásával" el lehet érni, de az nem ajánlott. Hogyan kell elképzelni ezt a dolgot?



#xyvbcb
2013. ápr. 7. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok a 12 liter, szerintem városban is meg kellene elégednie 8 körül.
2013. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pénteken dicsekedett el a kollégám, hogy a Bp-ZEG-Bp távot (igaz max. 100-zal) 5,6 literes átlaggal tette meg.
2013. ápr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi lehet a problémája, hogy ennyit eszik ?
2013. ápr. 8. 08:40
 4/11 anonim ***** válasza:
lambda szonda?
2013. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi km van benne?
2013. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most vettem nemrég, szóval még átírom, stb... most inkább arra költök, + hogy ne ázzon be -.-" De amúgy nem tudom, hogy milyen állapotban van a l.szonda, mert még nincs pénzem tüzetesen átnézetni. Amúgy 190.000 km van benne.
2013. ápr. 8. 15:10
 7/11 Smittbakter válasza:

Ezek a kocsik nagyon jók és városban sem szabadna a fogyasztásnak 7,5 liter fölé mennie. Ilyen magas fogyasztásnak valóban műszaki problémája lehet:

- Termosztát, a motor mindig hideg üzemben jár, így a dúsítómotor folyton dús keveréket ad, de ezt látni lehet a vízhőfok-jelzőn, 90-95 fok az üzemi hőmérséklet ha ez alatt van megvan a hiba.

- Lamdaszonda, ha ez bajos, rossz jelet küld az ECU-nak és így szintén többletdúsítás jöhet szóba. Ha esetleg szar a termosztát és sokat használták így a kocsit, tönkre mehet a lamdaszonda is a sok koksztól.

- gyútáshiba, ezt saját példámon tapasztaltam, a rotor és az elosztófedél cseréje után lement a fogyasztás 1 literrel, majd stroboszkópos gyújtásbeállítás során még egy felet letudtam csikarni belőle.


általában ezek a leggyakoribb hibák, aki egy kicsit is ért az autóhoz ki tudja ezeket küszöbölni, nem nagy dolog, ha viszont ezek után sem javul a dolog érdemes meglátogani egy szerelőt, ugyanis ilyen magas fogyasztás nem csak a pénztárcádnak hanem a motornak sem tesz jót!

2013. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ! Neked is ugyanilyen autód volt? Illetve mennyit evett mielőtt kicserélted/kijavítottad a hibáit, és utána?
2013. ápr. 11. 12:01
 9/11 nagy gyuri ***** válasza:
Nekem is 1.4 8v astrám van bár csak 84000km el de télen 10et meg evet nagyon sok minden közrejátszat mint az előttem lévő hozzászóló is ki fejtette de a 12 tényleg sok "Hosszúban" mérted már?
2013. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Smittbakter válasza:
Unokahúgomnak van ugyan ilyen, de nagyon sokat használom én is az autót. 380 ezer km van benne, de le a kalappal, nagyon jó kis autó, kaszni lakatolásán és a kopó alkatrészek cseréjén kívül nem volt vele soha nagyobb probléma :)
2013. máj. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!