Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt átlagosan...

Mennyit fogyaszt átlagosan egy benzines Opel Zafíra?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 09:08
 1/7 A kérdező kommentje:
1.8i
2013. ápr. 9. 09:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek gyári értékek, ha gondolod még számolj rá valamennyit.

[link]

2013. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket! Igazából engem főleg a tapasztalatok érdekelnének. Ilyen autónk van és sokallom a 9 litert. Autópályán egyáltalán nem használjuk, városban is csak olyan részen (90%-ban) ahol nincs lámpa és kisebb a forgalom, valamint főúton.
2013. ápr. 9. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne sokalld a 9 litert egy 1.8i-től egy ekkora kaszniban, és 90 %-ban városban. A városi fogyasztás nemcsak attól nagy hogy a lámpáknál meg kell állni, hanem attól is hogy az 50 km/h nem teljesen ideális a fogyasztás szempontjából. Egyébként nézegettem a zafirákat, és ugyanezzel a motorral szereltet olvastam városban 9.5 liter körüli gyári adattal is, gondolom nem mindegy hogy milyen felszereltségű az autó, mert akár 100 kg eltérések is lehetnek típuson belül.
2013. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, nem 90%-ban városban használjuk, hanem ha városban használjuk, akkor 90%-ban olyan helyen ahol nem kell sűrűn megállni a lámpák és a forgalom miatt. Amúgy fele-fele arányban van város és főút/autóút.

De akkor valószínűleg csak a benzin ára miatt esik ilyen rosszul ez a fogyasztás.

2013. ápr. 9. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne állítom hogy nem lehetne kevesebb a fogyasztásod, de a kocsi paramétereit figyelembe véve nem tartom olyan magasnak a fogyasztást hogy valamilyen műszaki hibára gondoljak. Maximum ellenőrizd a keréknyomást.
2013. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 9. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!