Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell motoron váltani?

Hogyan kell motoron váltani?

Figyelt kérdés
Sose ültem még mitoron, nincs egy motoros ismerősöm se. Most figom kezdeni az A1es jogsit gondolom elmondják majd ott is de nem vagyok benne biztos. Kocsit se vezettem még fogalmam nincs hogy folyik a váltási mechanizmus. Meg pl ha lelassítok egy kanyarba és lassítás előtt pl 4esbe voltam rakjam vissza egyesbe vagy hogy kell?
2013. ápr. 9. 15:13
 1/6 anonim válasza:
Indulás: Behúzod a kuplungot, beteszed egyesbe majd lassan kiengede a kuplungot és mész is..húzod majd megint kuplunk de leötte visszaengeded a gázt beteszed kettesbe kuplungot vissza és húzhatod és így tovább :D Ha meg kanyarodni akarsz az sebességtől függ h hanyasba vagy :D 15/f
2013. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiegészítem annyival hogy ha a váltókart lenyomod akkor vagy egyesben ha felhúzod akkor kettő, három és így tovább, tehát így: 1-N-2-3-4-5 Kivétel ez alól a Pannónia ahol: N-1-2-3-4, vagy a Jawa Mustang ahol pont fordítva van minden 3-2-N-1, meg még van pár ilyen érdekesebb motor. De neked most ez nem is lényeg. Kanyar előtt nem kell visszaváltani, max egy fokozatot ha igényli a motor. Javaslom hogy először vegyél valami olcsó 50-es kismotort és gyakorolj azon. Mondjuk Simson erre nagyon jó, mert olyan mint egy nagy motor, csak kicsiben.
2013. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Köszönöm a kiegészítést, ezt elfelejtettem...ja és fontos hogy ne egy Kawasaki ZX6R-en kezdj mert bajod is lehet belőle, egy simson tökéletes kezdőmotornak.
2013. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát, elindulás: Berúgom a motort, kuplungkart behúzom, a lábammal (asszem ott van javítsatok ki ha tévedek) lenyomom a váltót (berakom egyesbe) vissza lassan a kuplungot, majd húzom a gázt? Utána gáz elenged, kuplung behúz, váltó fel és gáz....

Ha meg vissza akarom rakni, akkor kuplung be, váltó le (és ugye akkor már nem fontos a gáz, hiszen lassítok?)

És pl ha megyek megállok a pirosnál akkor rakjam üresbe, vagy hagyhatom 1-esbe?

2013. ápr. 9. 16:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát először csak a jogsit akarom megcsinálni, ha úgy érzem, hogy a váltás nagyon profin megy meg minden oké (mondjuk anélkül jogsit se kapok) akkor veszek egy 125-ös ETZ-t, ha nem vagyok biztos magamban, akkor meg egy Simsont.
2013. ápr. 9. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan veheted az ETZ-t, pár perc alatt ráérzel a váltásra. De tényleg, az lenne a legjobb, ha balakitől el tudnál kérni egy simsont egy körre, de elméletileg mindenki úgy megy a motoros anfolyamra, hogy korábban nem vezetett, vagy csak 50-es motort, de az oktatónak abból kell kiindulni, hogy nem vezettél még soha. Meg fogod ott tanulni.
2013. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!