Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarodáskor bizonyos sebessé...

Kanyarodáskor bizonyos sebességnél a jobb vagy bal első kerekektől csikorgás hallatszik, mitől?

Figyelt kérdés
Suzuki Swift 1.0 2003. Most volt a kocsi vizsgáztatva és lett rajta elől cserélve fék tárcsa, meg fékbetét is. Esetleg lehet a futómű hibája és nem a féké? A fék csere előtt nem volt ilyen probléma.

2013. ápr. 12. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyári gumi van még rajta az is lehet , vagy a féked ad hangot...
2013. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gumi tuti nem, télen lett cserélve mind a 4.
2013. ápr. 12. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy fel kellene tenni a nyári gumikat?

Nem tetszik a gumiknak a meleg..

2013. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 smitwesson ***** válasza:
igazán nehéz így diagnosztizálni. irány a szerviz!
2013. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4 évszakos... Kövi hónapba megy majd vezérműszíj cserére meg hasonlókra, de gondoltam addig megpróbálok tapogatózni, hogy mi lehet a baj.
2013. ápr. 12. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol fordul elő..van olyan beton, vagy aszfalttípus, amin minden autó többé-kevésbé sivító hangot ad...Ha most lett vizsgáztatva, akkor nem lehet probléma.


Ha mégis aggódsz, akkor tessék futóművet ellenőrizni..sík, egyenes úton engedd el a kormányt, és figyeld merre húz.

a féknek semmi köze a kanyarhangokhoz...


főleg nagyon sima betonos plázákban csikorognak az autók..

2013. ápr. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 B.Szabolcs ***** válasza:
LEHET ,HOGY TÉVEDEK DE SAJÁT TAPASZTALATOM AZ-AZ HOGY KÖZE NINCS A GUMIHOZ. GYAKORLATILAG PROBLÉMÁT FÉKGENERÁL UTÁNI KISEBB IDŐSZAK UTÁN TAPASZTALTAM. A FÉKBETÉT A FÉKNYEREGBEN NEM TUDOTT MOZOGNI ,TELE VOLT MOCSOKKAL ILLETVE KORRÓZIÓVAL. AZ OKÁT NEM ÉRTEM MERT NEM GAGYI BETÉTET VETTEM BELE DE A LÉNYEG HOGY MEGTAKARÍTOTTAM A NYEREG AZON RÉSZÉT AHOL A BETÉT FEKSZIK FEL (KICSIT RESZELTEM IS FINOMAN) MAJD A BETÉT PEREMÉT .TÖBBSZÖR KI BE SZEDTEM MERT NAGYON FONTOS VOLT HOGY KÖNNYEDÉN MOZOGJON (FÉKEZÉS MEGSZŰNÉSEKOR ALAPHELYZETBE A TÁRCSA VISSZA TUDJA TOLNI ERGO HA NEM EZÉRT VISÍT ,CSIKOROG ,NYIFOG :) ) DE LEGYEN ANNYIRA FESZES ÉS MASSZÍV A HELYZETÉBEN HOGY BIZTOSAN ÁLLJON NE LÓGJON!! íRJ VISSZA SIKER E?!!!
2013. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

a 4évszakosat igaziból őszi-tavaszinak kéne mondani, mert nyáron kenődik, télen nem tapad, az lehet a baj.

VAGY még nem kopott ossze a fék

2013. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A féket nem kapnám szét mert annyira nem értek hozzá, aztán elrontok valamit és sűrű fék taposás mellet meg majd megállok az előttem levő kocsiba :D de amúgy is lesz pár hét múlva vezérlés cserélve rajta, és ugyan oda lesz vissza víve ahova eddig és akkor majd mondom nekik a problémát. Valamikor amúgy tök random csinálja dolgot, vagy gáz adásra vagy kanyarodás vagy fékezés. Hétvégén mentem vele lassan gurultam mert parkoló helyet kerestem, aztán mikor picit fékeztem olyan istentelen hangja volt...
2013. ápr. 15. 14:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy hülyeséget mondok,de lehet a felfüggesztés ad olyan hangot.
2014. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!