Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha pl 4. -ben megyek és jön...

Ha pl 4. -ben megyek és jön egy kereszteződés vagy körforgalom akkor vissza kell váltogatni egyesével? Mert ha nem váltok vissza akkor vagy lefullad vagy nagyot ránt az autón ha visszarakom.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 15. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

" vissza kell váltogatni egyesével"

Azt majd legfeljebb télen, síkos úton....

Nem, hagyod 4.-be, fékezel és amikor eléred a bekanyarodási sebességet, akkor kuplung ki, vissza 2.-ba, kuplung fel, finom gáz és tovább..

Ha netán lassuláskor rángatna 4.-ben, mert nagyon lelassultál, már akkor ki a kuplungot, minden további, mint fent.

2013. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. ápr. 15. 17:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy úgy nem lehet gurulni hogy nincs sebességben az autó.És úgy lehet hogy nyomom a kuplungot?
2013. ápr. 15. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:
nem gazdaságos úgy gurulni hogy a kuplung be van nyomva! mert elkopik a kuplung tárcsa! és nem szabad üresben gurulni tanuláskor, vagy vizsgán, meg amúgy sem, de én mindig úgy csinálom hogy pl megyek 90-el visszaveszem a gázt, látom ott a körforgalom, benyomom a kuplungot és berakom üresbe, és odagurulok, mire odagurulok addigra úgy is lelassulok amennyire kell...
2013. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki így szokta ahogy az utolsó mondja, hiába mondják oktatások, hogy ne guruljunk üresbe meg ez meg az de nyilván ha látom hogy vált a lámpa akkor még négyesbe gurulok ha kezd leesni a fordulatszám kirugom magam alól beteszem üresbe és gurulok. Akit láttam eddig vezetni egyik se rakosgatta vissza a váltót.
2013. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor miért buktatnak érte?...
2013. ápr. 15. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ha kapcsolgatsz vissza erőtartalék keletkezik és megtudsz menekülni esetleg egy rosszabb helyzetből. De ez egy rutinos vezetőnek már nem okoz problémát,hogy gyorsan reagáljon.
2013. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!