Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzinkutakon a benzincsapok...

A benzinkutakon a benzincsapokat melyik hatóságok, milyen időközönként és milyen módszerekkel szokták ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Az az érzésem, hogy becsapnak és manipulálják a csapokat.

2013. ápr. 16. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Viszel egy 2 literes flakont, vagy egy kannát aminek pontosan tudod a térfogatát, megtöltöd és leellenőrzöd. Nem kell ide hatóság, ha átvernek reklamálsz. Sajnos az autók szépen fogyasztanak, inkább ebbe kell belenyugodni.
2013. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Te nagyon ravasz vagy! Pfff... :D
2013. ápr. 16. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Az OMH, Országos Márásügyi Hivatal, illetve ma már a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal részeként működik. Akkreditált mérőlaborok végzik az összes, hivatalos elszámolásra használt mérő hitelesítését. A vízórákat, gázórákat, üzemanyagtöltő-oszlopok mérőberendezéseit is.


Egyszer próbáltam megfogni egy kutat, rendszeresen tankoltam műanyag kannába 5.00 litereket, otthon pedig lemértem a súlyát (kannát levonva). 722- 740 g/l értékeket mértem. Azt hittem megfogtam őket. Volt egy ismerős kutas, egyszer említettem neki. Behívott az iroodába, és elővette a "nagykönyvet". Kérdezte mikor mennyit mértem. Egyeztettük a dátumokat, és 2-3 gramm eltéréssel egyeztek az adataim a benzin átvételekor feljegyzett fajsúllyal.

2013. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudod, hogy milyen módszerrel ellenőriznek? Általában ugyanannyiért tankolok, de valamikor sokkal kevesebbet mutat az üzemanyag jelző. Olyankor rátankolok, de akkor sem szökik fel, tehát nem a szintérzékelőbel van a baj... Sok emberrel beszéltem erről. Mindenkinél ugyanaz a jelenség. Ezt nem tudom elhinni. Szerintem simán lehúzhatnak, sőt, a benzinkutas szakma nem éppen a becsületességről szól. Már régóta köztudodtt. Miért éppen a csapok mérnének jól? Elvileg az is "elromolhat" nem?
2013. ápr. 16. 15:23
 5/9 A kérdező kommentje:

"Egyeztettük a dátumokat, és 2-3 gramm eltéréssel egyeztek az adataim a benzin átvételekor feljegyzett fajsúllyal."

A feljegyzett fajsúllyal lehetséges, hogy egyezett, de átvétel után hozzá is lehet keverni valamit...

2013. ápr. 16. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, pancsolni lehet, és van még pár kutas trükk, de elvileg (!) a mérőnek hitelesnek kell lennie.
2013. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Általában ugyanannyiért tankolok, de valamikor sokkal kevesebbet mutat az üzemanyag jelző."


1.) Ja, csakhogy az üzemanyag ára rendszeresen változik ha nem vetted volna észre eddig!

2.) Az üzemanyagszint mérő "műszer" pedig minden csak nem hiteles mérőeszköz!

:D

2013. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha úgy érzed, hogy becsapnak, menj egy ügyvédhez, és kérj számlát a tanácsadásért.onnan akár mehetsz is a fogorvosodhoz, akitől szintén kérhetsz.

aztán lehet nyafogni a tisztességről.


egyébként választhatsz: -mindig ugyanannyit tankolsz decire pontosan, függetlenül a végösszegtől(mert mint tudod nincs két egyforma árú kút)

-mindig ugyanannyiért forintban, de akkor még követhetetlenebb...


irigyellek, hogy téged csak a kutaknál csapnak be.

2013. ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Téged is becsapnának ha lenne autód! Igazán hasznos volt a válaszod.
2013. ápr. 17. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!