Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant 1.1-be merjek E85-öt...

Trabant 1.1-be merjek E85-öt tankolni?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvasgattam az E85 (Bioetanol)-ról. Hallottam hideget- meleget egyaránt. 91'-es Trabant 1.1-be tankolhatok bátran ilyet? Lehet vele probléma? Spórolok vele egyáltalán? Inkább személyes tapasztalatok / vélemények érdekelnének.

2013. ápr. 17. 14:42
 1/5 acelsziv ***** válasza:

Mindenféle átalakítás nélkül tankolhatsz bele kb 30-35 % arányban. Igazából nem éri meg szerintem, mert kisebb az égéshője és többet eszik a kocsi. Árban meg már nem jön ki olyan jól, mint régen.

De még fontosabb - ezt a németek állítják - az alkohol megeszi a tömítéseket a motorban.

2013. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ilyen melegben mint most -+20 fok- felesbe is tankolhatod,

és semmilyen baja nem lesz a trabidnak tőle,nem eszi meg a tömítéseket sem,

mi évek óta teszünk a dízel autóinkba,-igen a dízelbe-,mert szépen kitisztítja a tankot és a gázolaj rendszert,

mi egy tankhoz,-1000 forintnyi-kb3liter-etanolt/szeszt lökünk,

2013. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A károsodott tömítésektől és ilyesmiktől nem kell félni. Azzal nem lesz gond.

Ami gondot okozhat az az évek alatt az üzemanyagrendszerben lerakódott dzsuva, amit az etanol(a jobb oldóképessége miatt) szépen feloldhat. És akár dugulást is okozhat.

Ez ez egyetlen dolog ami gondot okozhat.


Fogyasztani többet fog. Az okát előttem írták. A sok értelmes pedig szépen rárakta erre is a jövedéki adót, aminek hála nem olcsóbb ezzel üzemeltetni a gépet mint normál benzinnel...


(de mondjuk tisztítószernek ideális, mosásra és üzemanyagrendszer tisztírására is. )

2013. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
Viszont - mivel elvileg min 5% a mai benzinek bioetanol tartalma nem tudom mennyire éri meg vacakolni vele.
2013. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
merj. annak már úgy is mindegy.
2013. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!