Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyhogy nem szirénáznak...

Hogyhogy nem szirénáznak egyes mentők?

Figyelt kérdés
Vannak olyan mentők,akik nem szirénáznak,csak úgy mennek,mint a többi,átlagos kocsi.De miért nem?Hiszen az út a baleset helyszínére meg a kórházhoz egyaránt fontos.
2009. szept. 24. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

csak akkor szirénáznak, ha sietniük kell egy baleset helyszinére, vagy súlyos sérültet szállítanak. Ha pl egy törött lábú embert visznek épp kórházban egy bringás balesetnél, nem biztos hogy bekapcsolja a szirénát.

Eü-s :)

2009. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jónéhány éve kihívtam őket, mert apum rosszul volt. Idefelé se szirénázva jöttek, de itt már kiderült a baj.. apámnak infarktusa volt. Stabilizálták, berakták a mentőbe, én beültem, sziréna be, és tépés végig a városon. Hidd el, pontosan tudják, mikor sürgős az eset, és olyankor nyomják neki,amennyire lehet.



A másik pedig, hogy az embereknek fel kéne már fogni, hogy az a mentős egyszer TÉGED is vihet. Ha hallod, hogy jön, ne indulj át a zebrán, várd meg a következő zöldet. Ha hallod, hogy jön a mentős, állj félre, és ha kereszteződésnél vagy, de a pirosnál állók miatt nem férne ki, engedd el azokat, akik a pirosban állnak, hogy elférjen. Véleményem szerint a mentők azok, akik a legmagasabb köztiszteletet KÉNE,hogy kapják.


Én most közgazdásznak tanulok, de ha jó munkám lesz, és megtehetem majd, biztosan adományozok majd nekik.

2009. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mindig a személyzet közül a mentőegység vezetője (mentőorvos, mentőtiszt, mentőápoló) dönti el, hogy szükség van-e a szirénára avagy sem. Nyilván az eset súlyosságától is függ, de ugye előre, látatlanban ezt nem lehet megmondani. Sőt mi több, gyakran például a koraszülött mentőnél sem megy a sziréna, pedig baba van a fedélzeten. Ezért kell nagyon figyelni a mentőautókra.
2011. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!