Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan a lehet növelni egy...

Lacessz kérdése:

Hogyan a lehet növelni egy Derbi Rabasa motorkerékpár teljesítményét olcsón és egyszerűen?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 21:02
1 2
 1/18 schocko ***** válasza:
18%
Sehogy.
2013. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
akkor nem olcsón és nem egyszerűen? Fúratáson kívül.
2013. ápr. 20. 21:10
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha a végsebesség nem számít, akkor előre kisebb fogaskerék.
2013. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

Mi köze a motorban előállott teljesítménynek a fogaskerékhez?

A fogaskerék nem növeli a teljesítményt! Ahhoz a motorba kéne nyúlni.. (de ne forgás közben)

2013. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, ültél te már biciklin?
2013. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1.: Bocsi a dupláért.

2.: A kérdező a TELJESÍTMÉNYT akarja növelni, nem a motor által leadott erő mértékét, azaz nyomatékot! Igaz, ez a teljesítménynövekedés a kerekeken fog mutatkozni, de ez a lehető legolcsóbb megoldás! Szóóóóval +1 a fogaskeréknek. Egyébként hátra mehet nagyobb, de ez mind a végsebesség rovására megy. Lehet fordítva is, hogy előre nagyobbat, hátra kisebbet, csak akkor a gyorsulástól kell elbúcsúzni.

2013. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
belefaragsz egy másik blokkot...
2013. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A legolcsóbban, hogy jobb gyertyát teszel bele,

és az előírtnál jobb üzemanyagot.


Teljesítményt tudsz növelni még a "Spuri" nevű adalékkal.

(Most próbáltam ki.)

2013. ápr. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
Legegyszerűbb, és érezhető hatást úgy érhetsz el ha a tömeg-lóerő arányát farigcsálod. Úgyhogy le kéne fogynod kb 20 kilót.☺
2013. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Utolsó, ültél te már biciklin?"

Hogyne ültem volna, ültem én a teljesítményemet is mérő biciklin, sportlaboratóriumban, amin fogaskerék se volt...

Innen tudom: a 100W-ra azt mondtam, na ez menne sokáig, a 150-re, na ez nem is olyan könnyű, a 200-ra meg: na ez nem fog menni sokáig.

Rakhatok akármilyen fogaskereket, a teljesítményem ne nő attól...

"2.: A kérdező a TELJESÍTMÉNYT akarja növelni, nem a motor által leadott erő mértékét,"

Láttál Te már elkészült motort fékpadon? Ott sincs se fogaskerék, se semmi...

Megmérik a nyers teljesítményt, az annyi, amennyi..

És most jöhet az áttétel, a fogaskerék:

Ha nagyobb nyomatékot akarsz, nagyobb áttételt használsz, kisebb lesz a sebesség, ha nagyobb sebességet, akkor kisebb áttételt használsz, nagyobb lesz a sebesség.

De! Ha motornak nincs elég nyomatéka, hogy megforogja a végfordulatát, akkor mégse lesz nagyobb sebesség..

Úgyhogy rakhatsz akármilyen fogaskereket, annak nem sok köze van a motor teljesítményéhez.

2013. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!