Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van róla valami adat, hogy...

Van róla valami adat, hogy kik szenvednek több balesetet (akár halálos) gyorsasági motorosok, vagy "chopperesek"?

Figyelt kérdés

Mert valahogy engem nem a sebesség vonz a motorozásnál, hanem az élmény a szabadság. Szeretek eltötymölögni városba is 40-el. Ezzel szemben unokatesóm ő most 15 éves csak a gyorsaságit tekinti motornak. Örökké mondogatja, hogy versenyezzünk meg ha együtt megyünk direkt elmegy mellettem nagyobb sebességgel stb. Mondhatni veszélyesen vezet de erre mindig azt mondja, hogy mert én nem merek, meg a motorom nem megy többet 80-ál. Nekem egy ETZ 250-esem van jóű lenne persze valami komolyabb de jelenleg ez is megteszi ő meg egy aprilia rs 50-es kávédarálót használ. Szerintetek jól teszem, hogy nem kezdek el vele versengeni, ráhagyom a dolgokat? (habár ha akarnám szerintem simán otthagynám de nem akarom)

21/f



2013. ápr. 21. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán ott tudnád hagyni, ez nem kérdés. Ilyen adat nincs, a motoros baleseteket nem osztják kategóriák szerint, de nagy a valószínűsége, hogy a gyorsasági motorok oldalára billenne a mérleg. Ha egyszer egy elhagyatott úton jártok, nyomd le a kávédarálóját és többet nem erőlteti majd a versenyzést, vagy ha előzne, te is húzd oda a motornak, hogy csak mögéd tudjon visszaállni.
2013. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a gyorsasági motorosok a meg a fiatal kis robogósok a legtöbb baleset felelőlesi a folytonos előzgetés vagánykodás miatt. Aki choppert vesz az azért veszi ami neked is fontos a motorozásba persze van h ők is balesetett szenvednek de arányában nem ők vannak többségbe.

Ami meg a kiskölyköt illeti sztem is egyszer huzd meg az mz-dnek hagy lássa mit tud és beszéld le a vagánykodásról, az ember a saját hibájából tanul de egy autónál karambolózol max a szervízköltség miatt fáj a fejed míg motornál a koponyatöréstől.

2013. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 125-ös MZ-t volt szerencsém kipróbálni és még azzal is lazán lenyomtam a kis taknyos 50-es gyerkőcöket. Nem direkt versenyeztem, csak ha már úgy hozta a helyzet hagy tanuljanak valamit a régi motorokról...


Choppert felnőtt ember szoktak venni, akiknek (mint Neked is) az érzés a lényeg, nem az előzgetés, versenyzés. Gyorsaságival nap, mint nap vannak balesetek, de chopperest nem hallottam olyan sokat. Igaz közel sincs itthon annyi chopper, mint gyorsasági motor.

2013. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyenesen gázt húzni egy betanított majom is tud a kanyarsebesség dönti el ki hogyan tud motorozni Magyarországra supermoto való sportmotorhoz nincsenek utak és a 200km/h fölötti száguldozást hamar megszokja az emberi szem aztán már nincsen benne élvezni való, nekem sokkal élvezetesebb a határban jó időben csak egy rövidnadrág cipő napszemüveg kiállva 90-100km/h hasítani
2013. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!