Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumiápoló helyett mit lehet...

Gumiápoló helyett mit lehet használni ami olcsó és majdnem ugyanazt a hatást éri el, mint ezek a készítmények. Gázolaj vagy használt étolaj jó erre a célra? Valami keverék?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan példákra, mint a honvédségnél a műszerfalat motoroajjal bekenni. Anno én is csináltam a műbőr műszerfalat kentem minden évben kétszer. Az autó a napon állt, de 20 év fölött sem repedt meg. Pedig ennél a típusnál ha nem volt kezelve, ebben a korban már szétrepedt rendesen.

2013. ápr. 22. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 33%-os glicerinnel szoktam lekenni. Munkahelyemen, ha már lejárt a szavatossága, a minőségbiztosítási rendszer miatt drága pénzért megsemmisítésre kell küldeni. Így ha van ilyen, ingyen elhozhatom. Gumi, műanyag ápolásra pedig tökéletes.
2013. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Katona koromból úgy emlékszem, hogy a honvédségnél is glicerint adtak ilyen célra. Motorolajat biztos nem, nem párolgott el soha az életben, és minden kosz beleragadt volna.


Gázolaj különösen felejtős, lassan de biztosan megtámadja a nem olajálló gumi alkatrészeket. (az üzemanyagcső nem olyan gumi, mint a gumiabroncs)

2013. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
SZILIKON spré !!!
2013. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Glicerin.
2013. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék, hogy hol lehet olcsón normális minőségű glicerint venni, gumiápolásra?

- Neten láttam, hogy van teljesen növényi alapu és álati eredetű is. Illetve, hogy %-ban is vannak eltérések.

Hány %-ost használjak?

Teljes növényit vagy vegyeset?

Lehet hígítani? (Mivel?)


Előre is köszönöm.

2013. ápr. 25. 08:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Patikában.
2013. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 6. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Háztartási boltban kapható szilikon zsírral szoktam bekenni. Tökéletes és olcsó.
2017. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!