Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sport motorra sportdobot?

Sport motorra sportdobot?

Figyelt kérdés
Ha van egy motorom és sportdobot rakok rá mennyivel fog többet fogyasztani a motor,mert írtak már olyat hogy literekkel de aki rakott fel dobot állítás nélkül az azt mondta hogy pár deci max,a motorom injektoros.Nekem a szerelőm azt mondta hogy az injektorosokba egy 10% bele van kalkulálva tűrés határ és ha sportdobot rakok rá nem kötelező állítani,csak a karburátorosoknál kell.
2013. ápr. 22. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen fog többlet fogyasztást okozni és nem feltétlen fog többlet teljesítményt adni.

Ha csak dobot cserélsz akkor "bolt-on" vagy "slip-on" megoldást kell keresned. Ezeket a dobokat évjáratra és típusra gyártják. Az "utcára" készült termékek - tehát nem "racing line" - büntetlenül cserélhetők a gyári dobra. Nem kell belenyúlni a gyújtás vezérlésbe. Gyakorlatilag lecsavarod a régi dobot és felrakod az újat. Nem igen fog drámaian változni a fogyasztás és a teljesítmény.

Más a leányzó fekvése ha komplett rendszert cserélsz ( nemcsak dobot), pl egy verseny rendszert pakolsz fel. Ilyenkor tipikusan a fordulatszámtartomány felső harmadába tolódik el a motor karaktersztika "használható" görbéje, azaz magasabb fordulatszámon kell üzemeltetned a motort ( nyilván verseny körülményekről beszélünk): Ilyenkor már "átmappelik" a gyújtás elektronika vezérlő programot is és további lóerőket jelentenek a karaktersztikában ( tökmindegy, hogy karbis vagy befecskendezős modellekről beszélünk, gyújtás módosítás szükséges ).

Nem igazán szerencsés szerintem nyitott dobot a gyári rendszerre rakni, ilyenkor érdemesebb teljes cuccot cserélni. Más kérdés, hogy utcán ( normális forgalomban) ez nem használható.


Összefoglalva: street legal cuccoknál nem kell hangolni, racing line megoldásoknál szükséges, sőt elengedhetetlen.


Azt már úgy zárójelben jegyzem meg, hogy ez a hangolás nem megy ám egy "sufni" műhelyben, hanem fékpados mérésen alapul.

2013. ápr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hogy hangolják,én még tavaly vettem a gépre egy mivv gp dobot összekötő is van hozzá tehát akkor szerelhetem nyugodtan
2013. ápr. 23. 01:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerelheted. A gyártó katalógusát nézegetve igényes cuccnak tűnik. Sok sok balesetmentes kilómétert kívánok!
2013. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen szerintem elég jó minőségű nem kis gyártóról van szó,köszönöm szépen :)
2013. ápr. 24. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!