Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fekete füst a kipufogobol mi ez?

Fekete füst a kipufogobol mi ez?

Figyelt kérdés
A kocsim 106os peugeot. városi fogyasztása nyáron is 9-10 liter tojással a lábam alatt. Rengeteg dolog le lett rajta cserélve, a szerelő azt mondta lambdaszonda. Mondom neki az volt az első amit cseréltünk rajta, akkor rákérdez hogy új vagy bontott? Mondom bontott. Na látom.. erre adott egy bosch 4 vezetékes szondát nekem, probáljam ezzel ki jo lesz. Már nem rángatott be az autom meg is lepodtem mikor mentem vele egy kört. Aztán másnap hogy egésznap jártam vele, elkezdett lecsökkenni az alapjárat szaggatni összevissza, fekete füst a kipufogobol..gondoltam rosszul van a két fehér vezeték összekötve megcserélem..rángatni nem rángat csak minimálisan, viszont egyes elindulásnál hatalmas füstöt nyom a kocsi, és vagy 20litert megeszik ....borzalmas hát mér rosszabb mint a régebbi, és a szerelő szerint az egy peugeot 26bo lettt kivéve és nem is régi a szonda. Most ez mi ez a füst? nem hogy kevesebb lett a fogyasztásom vagy 2x annyi
2013. ápr. 23. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze ezt ennyiből elég nehéz megállapítani. Azt sem írod milyen évjárat, milyen motorral. Félő, hogy komolyabb baja van, ha folyamatosan füstöl és ilyen szinten megnőtt a fogyasztása, akkor vagy zabálja az olajat (olajszint hogy áll?) vagy az egyik (vagy akár több) henger tömítése behalt.

Lehet még adagoló beállítás probléma is. 206-osból (gondolom nem26-osból...) kivett lambdaszonda meg nem olyan biztos, hogy jó lesz a 106-osodba. Szerintem keress másik szerelőt... ... aki ért is hozzá...

2013. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
'91 kozponti injektor 1.1es HDZ motorkod
2013. ápr. 23. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Rohadt sok üzemanyagot kapnak a hengerek, ezért füstöl feketén. Egy hibakód kiolvasásra el kéne vinni. Mert hiába új a lambda szonda, ha rendszer még azt hiszi hogy a régi, rossz van benne.
2013. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog le lett rajta cserélve? És még mindig szar, ahogy olvasom. Hát kérdező nem bántásból meg semmi, de én ettől az autótól minél hamarabb megszabadulnék a helyedben, mielőtt további vagyont költesz rá. Add el valami hülyének, kereskedésbe, valami, de én a helyedben nem foglalkoznék vele. Tankolod is bele a drága benzint, amiből 10-20 litert megeszik. Ezt én nem csinálnám a helyedben az biztos! Ez az autó egy igazi pénznyelő!!!
2013. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-esnek: A kék füst az OLAJ-tól van,nem az üa.-tól!


Kérdező : A verzió: Keresel egy hozzáértő szerelőt,mert ahogy látom ez nem igazán ért hozzá!


B verzió: Amit már leírtak,hogy eladod...

2013. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 És ki kérdezte hogy mitől kék a füst??? A kérdező azt írta: "Fekete füst a kipufogobol mi ez?"

Tehát fekete, érted??

2013. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem,félre olvastam.
2013. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!