Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdvözlet! Egy Piaggio Typhoon...

Linga kérdése:

Üdvözlet! Egy Piaggio Typhoon 50 2T-m van és az a problémám vele, hogy egyik pillanatról a másikra megállt alattam (nem rángatott, nem szaggatott csak simán leállt). MI LEHET A BAJ?

Figyelt kérdés
Első gondolat az volt, hogy nincs benzin, de volt. Később faterommal megnéztük, hogy van-e szikra és milyen, ha van egyáltalán, de van szikra és normális szikrát ad le. Második lépcsőben cseréltünk gyertyát, harmadikban gyújtókábelt, negyedikben pipát is. És a pláne az az egészben, hogy normális az üzemanyag-ellátás is (azért biztos, ami biztos kitakarítottam a karbit is).
2013. ápr. 24. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
És indításkor forog a motor, nincs semmi fura hangja?
2013. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazából egy kicsit (de tényleg csak minimálisan) más hangot ad ki amikor a rárúgok (az akksi nem jó ezért nem önindítózok). Nem jöttem rá, hogy a berúgókar oldaláról vagy a lendkerék felöl jön a hang. Esetleg gondoltam arra is, hogy a lendkerék-ékkel lehet baj. Az a probléma, hogy semmi ötletem nincs.

De belegondol a"furcsa" hang lehet azért jön, mert ez az eset kb. 3-4 hete történt, azóta áll a gép és nincs megfelelő kenés a dugattyúnál. Lehet, hogy fontos megemlítenem azt is, hogy tegnap előtt a berúgókart sem tudtam megmozdítani. Tegnap leszedtem a lendkeréknél a lapátot és kézzel forgatva a lendkereket megindult majd utána ment berúgóval is.

2013. ápr. 25. 07:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Így már más a helyzet :)

De nem reményt keltő. Az történt, h valószínűleg az olajszivattyúd megált vagy kevesebb olajat adott és emiatt nem volt elegendő kenése a dugattyúnak. Ezért túlmelegedett és megsült. Ezért nem tudtad megrugni se. Majd gondolom egy nagyobb erejű rúgásnál azért sikerült megmozdítani és most enyhén élcelő hangot ad ki?!. Az a hengerből jön. És ilyenkor hengert kell cserélni (v fúrni) dugattyúval..

2013. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha viszont kézzel tudtad forgatni akkor lehet h nem sült meg csak nem kapott elég olajat. próbáld ki azt h leveszed a gyertyát, nyomsz bele pár ml tiszta 2T olajat és elkezded tekergetni a lapátot
2013. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lendkereket
2013. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok. És mitől nem indulhat? Vagy miket kellene megnézni ill. átnézni?
2013. ápr. 26. 05:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy már nincs elegendő kompresszió és emiatt nem is indul?
2013. ápr. 26. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:
dugattyút és a henger belső falát
2013. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés. Köszönöm a segítséget! Amint szereztem egy 10-es csőkulcsot (az enyémnek össze van ütve a vége :S ) és ha lesz eredmény jelentkezem.
2013. ápr. 28. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!