Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötetlen forgásirányú autógumi...

Kötetlen forgásirányú autóguminál meg lehet cserélni az egy tengelyen lévő két gumit?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet, de nekem egy gumis azt mondta, hogy utána könnyen lehet szálszakadásos a gumi, mert beáll a forgásirányra. Nekem ez kicsit fura, mert pont ellenkező irányú erő hat gyorsításkor mint fékezéskor a gumira, és akkor miért nem lesz szálszakadás rajta?

Mondjuk a mintázat is forgásirányba kopik, ha megsimítod a mintázatot, akkor érezni, hogy nem egyforma.

Mindettől függetlenül sok évvel ezelőtt az Autó-motor c. magazinban még ajánlották a cserélgetést.

2013. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy fékezel, még nem kopik "visszafelé". Az erő ugyanabba az irányba hat, csak egyre kisebb mértékben!
2013. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem aszimmetrikus a minta, akkor felcserélhető a forgásirány megtartásával is, csak át kell szereltetni a gumissal. Amúgy én is úgy tudom, hogy nem jó megfordítani a forgásirányt, ha a gumi már beállt egy irányba.
2013. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!