Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagyáruházakban árult...

A nagyáruházakban árult olcsóbb szintetikus és félszintetikus motorolajak valóban felújított regenerált fáradt használt olajak? Illetve mi a különbség az 1000. -Ft-os és a 3000. -Ft-os olaj között?

Figyelt kérdés

#motorolaj #motorolaj felújítása
2013. máj. 3. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen az olcsóbbak azok, sőt, a legtöbb gyári olaj is, pl a LL04 bmw olaj is. a 3000/l az már minőségi olaj. mivel kb évente cserélem, inkább ilyet töltök bele.
2013. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vizéli László ***** válasza:
Én az előző autómba míg meg nem lett csináltatva a motorja, előszeretettel vettem bele ezeket a tescos ásványi olajokat 3000ft/5liter. Folyt is belőle az olaj, ette is. kb 5-6000 km után nem volt olaj a motorban, így arra nem akartam drága olajat hogy megzabálja. Erre a célra tökéletes az újrahasznosított. Miután rendbe lett téve a motor én is minőségi olajat tettem bele.
2013. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, de sok márkás olajat is hamisítanak, ha jól tudom a Castrol Magneticet előszeretettel, mert mindenki azt pakolja bele.

Egyébként nem tudom pontosan mi a különbség, de mivel egy évben egyszer van csere nem fogok sajnálni pár ezer forintot az autótól.

2013. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdésemet arra alapoztam, hogy hogy közel 300000 km-t mentem egy MB E220 cdi-vel teljes szintetikus Tesco-s olajjal, és és soha egy gramm olajat nem evett az autó. Ennek ára egy 5 literes kannával 5000.-Ft körül van.

És minden paramétere megegyezik, vagy jobb az előírtnál.

Persze senkit sem akarok erre biztatni, mindenkinek legyen ez saját döntése.

2013. máj. 4. 09:11
 5/6 Napkiraly ***** válasza:
100%
nem is azzal a 300000-rel volt gond, hanem a következő 300000rel
2013. máj. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer kaptam egy kanna olajat, nosza csere. aztán olvastam az oldalán, hogy fáradt olaj felhasználásával újrahasznosítva,stb...leengedtem, csere..átöntöttem a bevásárlós kispolszkiba...
2013. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!