Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gazdaságos városi autó "fillér...

Gazdaságos városi autó "fillérekért". Régi Peugeot próbált valaki ebben a szerepben?

Figyelt kérdés

Olcsón keresek kis fogyasztású városi autót. Először kispolskira gondoltam :-). Aztán kipróbáltam egyet, és nem tetszett, ahogyan a fék fog, jobban mondva nem fog.

Most 205-ös Peugeot-ot nézek, 1000-es motorral, vagy Citroen AX-et.

Naponta összesen 30 km-et mennék vele, max. 150 000-et szeretnék rászánni, szempont a kis fogyasztás, jó korrózió védelem, alacsony szervizköltség. Budapesten használnám, most napi 3-órát buszozok.

Csak 3-4 évig tartanám meg ezt az autót, ezért lehet régi is, amiről feltehető, hogy ennyit még kibír.



2013. máj. 3. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
150ből egy robogót tudsz venni, nem autót. Kizárt , hogy egy 150ezres autó 3-4évet kibír nagyobb ráköltés nélkül.
2013. máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

"zempont a kis fogyasztás, jó korrózió védelem, alacsony szervizköltség."


Egyszázötvené'? Ugyan már...


250 körül talán találsz egy régi swiftet egy nagypapa hagyatékából, ami talán kibírja még 3-4 évig. De rohadni az is fog amint elkezded használni. (bár nem hiszem, hogy ez egy 150e forintos autónál szempont lehet...)

2013. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Autós kérdésben divat egymást leszólni, az úton meg ledudálni...

Azért írtam a régi Peugeot-okról, mert a városban járva kelve, meg ismerősök autóit megnézve azt láttam, hogy kevéssé rohadnak mint pl. a Volkswagen-ek, meg Suzukik.


Ha lehet, olyan írjon aki próbálta már ezeket a típusokat.

2013. máj. 3. 10:37
 4/9 anonim válasza:
68%
tökéletes választás a régebbi peugeot,ne foglalkozz senkivel.filléres alkatrész kis fogyasztás, napi 30 km re tökéletes. bőven kapsz 150 ér olyat amivel elmászkálsz még évekig,ismerősömnek is az van 205 ös. 1.0 motorral tökéletes! itt van 1 [link]
2013. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
87%
előző vagyok,néz körül használton találsz még,balfékekkel meg ne foglalkozz. suzukit is találsz már 150 ér amivel el lehet mászkálni. itt van még 1 peugeot ez is tökéletes [link]
2013. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Van 150-ért, menj ki a piacra nézelődj.
2013. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Én a Vw Polo-kat ajánlanám. Speciel nem 150-ért vettem az enyémet, hanem 180-ért, de pont ugyan ilyen megfontolásból, mint te. Ez 4 éve volt.


A kocsi azóta is vígan elvan, 1043ccm 45LE-s vadállat. :)

Nem rohad, nem pusztul meg, semmi baja. 5,5l-el járkálok (télen 6,5), alkatrészt bontóban szinte utánam dobják, és utángyártottan se sok. Fenntartás egy vicc apám kocsijához képest (az egy 9 éves Mitsubishi Lancer).


Egy hibája van, hogy a tetőn a lakkréteg pattogzik pár helyen. De ez engem nem zavar, mert más baja nincs. Városi használatra tökéletes, nagyon virgoncan lehet haladni vele, tekintve, hogy nem nagy. Csak ajánlani tudom.

2013. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A Peugeot 205-öst kifejezetten ajánlom! Nem jellemző a rozsdásodás, olcsó alkatrészek dögivel, strapabíró, nyüstölhető. Kisebb köbcentis, benzinest ajánlanék, alacsony felszereltséggel, minimálelektronikával. Indul, megy, és a klub is jó, szinte mindenben tudnak segíteni.
2013. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül robogót vettem. Nem mintha nem tetszene a Peugeot 205. (Nagyon is tetszik.) De pályakezdő vagyok és akármilyen gazdaságos is a Peugeot, a fizetésem harmada ráment volna a fenntartásra. A válaszokat köszönöm mindenkinek!
2013. júl. 8. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!