Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A valóságban tesz rosszat a...

A valóságban tesz rosszat a kocsinak, ha hátramenetben akarnánk vele gyorsan menekülni hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Bírja azt a fogaskerék, ha hátramenetben akarnék én nagyon gyorsan menni a kocsival sokáig?

A filmekben berakják a kocsit rükvercbe, és úgy menekülnek el, ha szemből jönnek.

Akár utcányi távolságot is mennek így pörgetzve a motort.

A valóságban egy utcai autó bírná hogy én most rükvercben akarjak legyorsulni valakit?



2013. máj. 4. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Kibírná, légy nyugodt. A hátramenet fogaskereke bőven elvisel annyit, hogy akár egy utcát is tolass vele, jó gyorsan. Viszont - a filmbeli főhősökkel ellentétben - biztos, hogy beleállnál valamelyik út széli objektumba, ha megpróbálnál hátramenetben tempósan menekülni. Az pedig árt az autónak.
2013. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem nagy megerőltetés ez az autónak, max annyi, hogy magas fordulaton kell járatni. Itt más a probléma, mégpedig az, hogy lehetetlen normálisan kormányozni nagyobb tempónál hátramenetben.
2013. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az áttételezése olyan mint az 1-es fokozatnak. Tehát kb annyit elvisel mint az 1-es. A kormányzást meg már írták, de egy jó nagy üres területen próbáld ki nyugodtan.

Persze csak üzem meleg motorral!

2013. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 500 metert tettem meg hatramenetben kb 50-nel minden gond nelkul kozuton a savomba...ennyit tud hatramenetbe a kormanyzas meg nem gond ha vezettel mar kobajnt(megszokas kerdese) Gyakorolni, ja meg a nagy tukrok sokat segitenek.
2013. máj. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A valóságban sem árt, ha meghajtod hátrafelé..esetleg, ha nagyot döccen, azért nézd meg, hogy ki volt az, hátha él...
2013. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tetszik, hogy vakon osztják az észt egyesek... Én egyszer próbáltam ki hátramenetben gyorsulni és szét is esett a fogaskerék, amiért a szervizben le is harapták a fejemet mondván, hogy ilyen csak filmekben van...
2013. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!