Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők vagy akik jártasa...

Autószerelők vagy akik jártasak ebben, mennyire reálisak a képen látható alkatrész árak? és valóban kell 8 óra a beszerelésükhöz?

Figyelt kérdés

[link]


nagyapámék mesélték hogy még januárban vitték szerelőhöz (2002-es) mazda e2200-as kisteherautójukat mert már nagyon kopogott az első felfüggesztés, és mikor mondták hogy mennyibe került a javítás és mutatták a számlát kicsit ledöbbentem hogy ilyen dolgokért ennyit elkértek.

lehet hogy én nem vagyok tisztában az árakkal de szerintem nagyon csúnyán átvágták őket!!!

ja és nagyapám azt is hozzátette hogy mikor kérte a számlát a szerelő nem gyengén ráförmedt hogy ő ezt az árat áfás számla nélkül számolta.. aztán igaz hogy mérgesen de végül adott egy számlát. ami még érdekesebb hogy végül a számlán ugyan az az ár szerepelt mint amit számla nélkül akart elkérni...



2013. máj. 6. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Az alkatrészek árára rákereshetsz a munkaidő s az érte kért pénz nem tűnik eszeveszetten soknak.
2013. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bárdi honlapján tudsz nézelődni,de úgy látom sokkal olcsóbbak is vannak...
2013. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Simán elkérnek ilyen árakat eredeti új alkatrészekért..


Nálunk csak egy jeladó kellett...80.000.. aha jó... bontott 20...

2013. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Szilentek árai reálisak, többi nagyjából a duplája. Unixnál néztem, híresen a legdrágább és lejön még abból legalább 50% kedvezmény. Hát, jól át lettek b@szva sajnos. Ezért szerelem magam a kocsimat.
2013. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem látok csalást benne , nézd a berohadt futóművel el lehet szórakozni 2X ENNYIT IS ....

Én eleve úgy kezdem ,közlöm a tulajjal lehet 3-4 óra is ...de lehet 8 is ..6000-ft óra díj mellett számold ki ..

De ez olyan kategória (ne sértődj meg ) amit a sufnisok fele ennyiért megszögelik ...utána ima ,hogy ne legyen gond !

2013. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az óradíj valóban rendben van, és a ráfordított idővel sincs túl sok bajom. ami nálam leginkább kicsapta a biztosítékot az az volt hogy pl. 1 darab gömbfejre több mint 16ezer ft-ot számoltak fel!
2013. máj. 7. 00:13
 7/9 Bajer ***** válasza:
Szerintem minden rendben van ezekkel az árakkal, tavaly volt a VW t3-asom teljes futómű és fékfelújításon, kerékcsapágy cserén és fél milka volt az egész. Minden kisteherautó és mikrobusz robusztus, így az alkatrészek nem éppen gyenguszkák. Rá kell szánni a zsozsót.
2013. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pazza ***** válasza:
0%
ford transiton volt egy gömbfej vagy 20.000 dbja. De akkor azzal is számoljál hogy a csavarok beleszakadtak! és azt kifúrni kimenetelni egy csavar lehet egy óra még csavarozható állapotban lesz! Ne azt gondold hogy egy pfü 2 óra alatt megvan minden. a szivatós dolgokat is megkell csinálni, vagy felhívhat hogy beleszakadt nem engedett a csavar ,gyere munkásruhába furjad meneteljed. vagy kifizeted az összeget. Szerintem jó ár volt! Teher autóról vagy szó nem személygépkocsiról. Ha nem tetszik az ár tudom ajánlani a sétát. Ingyen vagy és környezetkímélő!
2013. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

azóta már volt másik szervizben az autó mert kormánygömbcsuklót kellett rajta cserélni, és 6500ft volt darabja nem 12000.. és ha már ott voltam rákérdeztem a gömbfejek árára is, nem emlékszek pontosan hogy mennyit mondott, de azt tudom hogy 10e-nél nem volt több se az alsó se a felső!

egyébkén az utolsó eset az volt abban a műhelyben amikor nagyapám bevitte az autót mert nem működött a tolatólámpa, megkérdezte hogy mennyiért tudják megcsinálni, amire a szerelő azt mondta:" ajaj hát ahoz sajnos az egész váltót szét kell szedni. egyébként nem szokott ez tönkremenni. nem volt véletlenül feszegetve a váltókar?" majd végül kinyögte hogy nadjábol 50e ft lenne!!

ekkor mondtam hogy keresek nekik egy másik szervizt, ez messzebb van ugyan de legalább korrekt áron dolgoznak, és nem akarják becsapni az idős embereket!

2013. dec. 31. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!