Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz TS visszajelzés az órában?

Mz TS visszajelzés az órában?

Figyelt kérdés
Mz TS-en van visszajelzése a távolsági fényszórónak, és az indexnek? Megnéztem kapcs. rajzon, de nem találtam.

2013. máj. 7. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Ott véletlenül nem az óratartó konzolban középen vannak a visszajelzők gyárilag?

(csak egy tipp, ha nem így van javítsatok, de ne kövezzetek meg azért :D )

2013. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De van visszajelzője az indexnek és a távolságinak is. Sőt még az üresjáratinak is meg van mindene csak az tudtommal nincs bekötve.
2013. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kilométer órában kell lennie egy lila és egy zöld visszajelzőnek. A Delux változatokon volt a fordszám mérőben üres visszajelző is ha jól emlékszem. A "sima" változatnak meg nem is volt óratartó konzolja, mert a lámpafejben volt a sebességmérő óra.


[link]


Ezen a képen ott a két visszajelző a km órában (kék és zöld-piros vezeték megy oda):

[link]

2013. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jó nagy marhaságot írtam! Az Az üres és a töltés visszajelző!


Közben az jutott az eszembe, hogy 1976 előtt nem is volt kötelező a távolsági fényszóró visszajelző! Emlékszem apámék is utólag fúrtak be egy kék visszajelzőt a lámpafejbe. Biztos ezért nincs a rajzon sem.


Viszont cserébe nem nehéz bekötni: Csak az index kapcsoló közös lábáról és a fényszóró csatlakozójáról kell egy-egy vezetéket elvinned és máris megvan mindkét visszajelző!

2013. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ETZ rajzán már rajta van (lehet ezzel kevertem?):

[link]

2013. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez egy 82-es Mz TS, a km. óra a lámpafejbe van, mint ezen: [link] Viszont a km. órában 2 visszajelző van, egy kék (szntem refi vagy üresjelző) és egy piros (töltésjelző egyértelműen). Akkor ezekszerint nincs visszajelzése az indexnek, és a refinek, mert akárhogy nézem a kapcs rajzot csak km. óra háttérvilágítás van.
2013. máj. 8. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Kék színű visszajelzője csak a refinek lehet!

Tehát a kék az az.

Piros többnyire a töltésvisszajelző.

Az üres visszajelző zöld szokott lenni, de ez változó (bár MZ-ken azt hiszem zöld)

Az irányjelzőnek pedig zöld színű visszajelző kell(ene, az a szabályos, de sok új motoron sárga)


Tehát fényszóró visszajelző van neked meg töltésvisszajelző.


Az irányjelzőhöz abban az esetben nek kötelező visszajelző ha mindkét oldalit látod ha villog.


De egyébként nem nagy valami utólag szerelni rá igényed szerinti visszajelzőket. 1-2 LED-et elég sok helyre szépen el lehet rejteni :)


(Nekem a Pannóniámon gyárilag semmi nem volt, most van LED-es fényszóró meg irányjelző visszajelző, egy kormányon lévő krómozott lemezben. Így nem üt el a motortól se.)

2013. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az üresjelző nem sárga volt az MZ-ken?
2013. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tévedek. Én ES-el dolgoztam eddig még csak. Annak az órájában tuti hogy zöld volt(hogy gyárilag-e vagy nem azt nem tudom)
2013. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem jobban, egyik visszajelző sárga, máskik kék. Viszont nekem van 4 kábelem amire lehet izzót tenni, azaz az üres, a refi, az index és a töltésvisszajelzőnek. De szerintem én a kéket üresjelzőnek, a sárgát töltésvisszajelzőnek fogom használni. Indexet amúgyis látom, mert az elsőnek van egy kis kiálló része amin látszik ha villog, refit meg úgyse nagyon használok.
2013. máj. 11. 02:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!