Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 14 évesen jogosítvány nélkül...

14 évesen jogosítvány nélkül milyen járműt lehet vezetni?

Figyelt kérdés
Biciklin kívül :).

2013. máj. 11. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Bármilyet. Nem jogosítvánnyal működik egy jármű,hanem üzemanyaggal. Az,hogy a rendőrbácsi mit fog szólni,az már másik kérdés. =)
2013. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elkerített magánterületen bármilyen járművet vezethetsz.


Emellett elektromos biciklivel, vagy robbanómotoros kerékpárral kimehetsz az utakra is. Sőt, van már elektromos roller is. :)

2013. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.: a amit az előbb írtam, azt persze közútra értettem, magánterületen persze legálisan is vezethetsz bármit.
2013. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit akarsz "vezetni"?
2013. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talicskát :)
2013. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehetni bármit lehet.

Szabadni már kevésbé.

300W-ot meg nem haladó teljesítményű elektromos vagy robbanómotoros kerékpárt szabad vezetni bármiféle jogosítvány nélkül.


(tehát ha nyelvtan órán nem figyeltél volna akkor 300W-os még lehet, de több már nem)

2013. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem még a biciklit is csak segédkerekekkel.
2013. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Most bocsi, hogy ezt írom, de 14 évesen semmilyen élettapasztalatod nem lehet. Gondolom bármilyen hivatalos ügyben a szüleid szoktak intézkedni. (ők telefonálnak be a suliba ha nem tudsz bemenni, ők visznek orvoshoz, ők hívnak fel egy magántanárt ha mondjuk nem megy a matek, majd ők fogják pár év múlva felhívni az autósiskolát ha elkezded a jogsit, stb.)

Viszont ha mondjuk autót vezetsz a városban, vagy városon kívül vagy bárhol, akkor minden pillanatban döntened kell és EGYEDÜL!!!!!!

És egy rossz döntés a Te illetve mások életébe is kerülhet.

Nem véletlen emelték fel a nagy kategóriák életkorát is.

Lusta volt tanulni a gyerek, a szülők megvették nekik a jogsit, és gondolták milyen menő a csajok előtt (a lányok nem hiszem hogy menőzésből kamionoznának, buszoznának), "sofőrnek" látszani.

Aztán meg a TV-ben nap mint nap millió balesetről hallani.

Mert most megspórol egy kis üzemanyagot, ha folyamatosan 2 cm-re a másik segg...-ben van, de egy rossz mozdulat, egy rossz döntés, és embereket öl meg vele.

De hát ezt teszi, mert a nagyok ezt tanácsolták neki.

Szerintem ne légy türelmetlen milliók ki tudják várni mire legálisan vezethetnek.

2013. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14 évesen megszerezhető az AM kategória segédmotor (Moped) 16 életév betöltése után külföldön is jogosult vagy a vezetésére! :)


Utolsó részben igazad van részben nem én is 14 évesen szereztem az első jogsimat akkor még M kategóriát és amit lehetett megcsináltam.


20 évesen Trolibusz és Villamosvezetőként dolgoztam 21 éves korom óta buszozok... most vagyok 26 éves.


Nem sok balesetem volt egyszer tolattam bele egy másik buszba és ennyi..


Egy lakásra valót és egy kocsira valót összekormányoztam.. És nincs főiskolai végzetségem.


Egyszerű Közlekedésgépészeti Technikusim van amit munka mellet csináltam meg.

Többet értem a jogosítványokkal mint a diplomával...


A másik meg az hogy a korhatárokat semmi értelme nem volt felemelni csak az hogy több lesz a bünöző és a munkanélküli...


Igaz hogy EU s rendelet de akkor is...

Aki betöltötte a nagykorúságát jogosult mindenre ez a hivatalos.. Vagy akkor a nagykorúság is legyen 24 év!!!! Ez a véleményem...


F/26

2013. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kerékpárt biztosan vezethetsz.


Nem a Camping-re és a banyabáj-ra gondolok, hanem valami MTB-re (nem Tesco össztelós)

XC merevvázas esetleg telóval


egy jó monti 3x10 váltással 100 mm első rugóúttal gyorsabb és kezelhetőbb mint egy moped


ha tudod elég sportosan vezetni többet érsz vele

-nincs piros lámpa

-mehetsz a két sáv között

-akár a járdára felugratva is előzhetsz

-stéherezhetsz a nagyobb kocsik és a BKV mögött -> nagyobb sebesség

-lépcsőn is leszaladhatsz vele -> aluljáró -> +"egérút"

-nem kell bele nafta

-jobban lehet vele csajozni is


van amikor a legnagyobb dugók mellett is Zuglóból 30 perc alatt kiérek a Moszkvára.


ugyan egy jó monti ára 200 000, de vissza hozza az árát, mert nem kell bele üzemanyag

2015. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!