Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan folyik és micsoda?...

Honnan folyik és micsoda? Fiat Uno 1.5

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár nappal ezelött arra lettem figyelmes, hogy 1 pici folt van a kocsi alatt a bal elsö kerék körül. Olajos viznek tünt, vagy nem tudom.

Ma estére egy elég komoly mennyiség folyott ki a kerék mögül, kinyitottam a mötörháztetöt és szinten minden csupa dzsuva volt. Sárgás szinű olajos víz lehet és egy kisebb adag megállt (a váltón?) egy mélyedésben.

Megkóstoltam és édeskés íze volt ami hűtöfolyadékra utal, de nem vagyok nyugodt.

Ismerösöm szerint Hengerfejtömitéstől a Hengertömb repedésig terjed a hibalehetőség.

Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet?


[link]


[link]


A válasz(oka)t előre is köszönöm.


2013. máj. 12. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Igen lehet hengerfejtömítés hiba , de valószínű a víz vagy egy repedt/lukas csövön folyik vagy a hűtő lukas mert ha már a motorból folyik akkor ott nagyon nagy baj van.
2013. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a gyors választ.


A motor teljesitményén ill. hangján semmi különöset nem vettem észre.

Miután kibukkant a hiba, járó motor mellett probáltam kideriteni hogy honnan jön a lé, sőt még 2500-3000közt tartottam a fordulatot bő fél percig, de semmi.

2013. máj. 12. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:
fogy a hűtővized? Esetleg az olajod nem lett vizes?
2013. máj. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meglett a hiba:


Ha netán valaki hasonlóan jár ezt vegye figyelembe:


Mindenki rakjon egy nöi harisnyába kutyaszört és tegye a motortérbe...nem csipik a nyestek és nem fogják ÁTRÁGNI a HÜTÖVIZ vezetékeket.

2013. máj. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!