Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keeway focus alapjárat leáll,...

Keeway focus alapjárat leáll, folyik a benzin a karburátor túlfolyójából. Mi lehet a gond? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
Van egy keeway focus robogóm, sajnos a következő tüneteket produkálja. Beindul elsőnek magas az alapjárata, utána egyre lasabb majd leáll tehát nem tartja meg az alapjáratot. A karburátorból pedig a túlfolyón folyik a benzin. Ha leszedem a légszűrőt, akkor nem indul, ha befogom a nyílást hogy csak kis résen menjen be a levegő, akkor pedig beindul de szintén folyik a benzin. Ha járok vele, akkor megy a motor de darabos a járása és nem igazán pörög ki, illetve nehezen gyorsul. A végsebessége csutka gáznál pedig 55 km/h. Ez mitől lehet? Megköszönném minden kedves válaszadónak a segítséget.

2013. máj. 13. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Számomra az jön le az elmondásodból, hogy valamiért nem kap elég benzint..de ha fennakad a tű, akkor nem folyik túl(általában)


tehát: valamiért benzinhiányos, de mégis túlfolyik..én szétszedném a porlasztót,alapos tisztítás,és ugyanúgy összerakva vissza a helyére úgy, hogy vagy új tömítést, vagy a régit óvatosan vissza.

Máshoz nem is kellene nyúlni, a porlasztó, és azon belül az úszó a hunyó.csak azt nem értem én sem, ha túlfolyik, miért csinál úgy, mint egy benzinszegény motorüzem?

2013. máj. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na tegnap állítottunk az úszón, mert a tűszelep nem zárt jól.

Sikerült megcsinálni, úgy hogy van alapjárat és megy is a motor. Sajnos a légszűrőben nem eredeti szivacs van, és egyszerűen azzal nem akarja az igazat. Ezért levettük azt a kis gumipipát amin beszívja a levegőt a szűrőbe és így lett jó.

Eszméletlen, hogy mennyire érzékeny a légszűrőn a legkisebb b változásra is. (ha visszarakjuk a pipát, akkor meg fullad.


Tegnap így mentem vele jó volt, ma reggel rá rúgtam beindult, majd leállt. Utána akár hogy rúgom nem indul.


Ötlet? Most már idegesít nagyon.

2013. máj. 14. 06:17
 3/4 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy a dugó és a henger teljesen le volt strapálva, és nem volt kompresszió.

Így hát vettem egy újat, felraktuk és láss csodát gyönyörű alapjárata van.


Na itt tartunk most, de még mindig vannak problémák:


Viszont menet közben ha kisebbre veszem a levegőt, akkor dadog, ha többet adok neki, akkor meg fullad gázadásnál.


Reggel pedig megint azt produkálta, hogy beindult majd leállt és azóta se rugásra, se önindítóra nem indul.


Tudom, hogy be kell járatni még, de szerintem itt még mindig valami beállítási probléma van. Ötlet?

2013. máj. 16. 11:25
 4/4 Gergely Ádám Attila válasza:
Nos van egy kis gondom, és segítséget szeretnék, van egy 110 köbcentis Quadom, vettem rá új karburátort, az úszó be van állítva, és a túlfolyón folyik a benzin, ha elveszem a szintet és szívatóval indítható a motor akkor is folyik, viszont mikor beindítom és használom, akkor nem folyik, van egy kupposan záró csavar, azon is előfordul hogy kijön néhány csepp, tehát mikor leállítom a motort eltelik fél óra, folyik a túlfolyón, viszont ha ott már nem folyik akkor levegőszűrőn és a fenti helyeken ahol tud orrán száján ott folyik a benzin, ( Miért van ez mi lehet a gond? ) válaszokat köszönöm előre is.
2016. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!