Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne a KPM vizsga...

Mennyibe kerülne a KPM vizsga és a műszaki?

Figyelt kérdés

Találtam olyan eladó használt kocsit, amit újra kéne műszakiztatni, és hiányzik a KPM vizsgája, kellene neki új alváz szám.

Mennyibe kerülne ez? Valamint mivel távol van (80 km), kb. mennyibe fájna elhozatni onnan?


2013. máj. 13. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit fogalomzavarban szenvedsz. :)


Van az autó, annak van egy egyedi azonosítója, ami az alvázszám. Ezt a gyárban beütik, sérülés vagy egyéb okból olvashatatlanná válik, akkor a közlekedési hatóság (NKH) adhat ki rá újat. De ennek vannak feltételei, tehát nem úgy van, hogy odaviszem, beütik, adok 2000 forintot és viszlát - annál bonyolultabb procedúra.


[link]


Gondolom az történt, hogy kirohadt - ilyenkor adnak újat ha egyértelműen megállapítható hogy az adott járműről van szó.

Az eljárási díjaknál biztosan megtalálod, de fel is hívhatod a területileg illetékes NKH kirendeltséget.


A műszaki vizsga díja járműkategóriától függ - az NKH bázisán csak a hatósági díjat kérik a vizsgáztatásért.

Cserébe nem nagyon van susmus, fékmérésnél pl. a mérés közben készül az automata fénykép nem előtte, ilyenek.


A szállítás? Jó kérdés: mivel gondolom ez nem olyan sürgős dolog, mint egy felborult és árokparton maradt autó, ezért lehet keresgélni. Olyan 150 forint/km szokott lenni, meg általában van 5-10e forint alapdíj a mentésnél. Szóval olyan 20e környéke.


Ha nem valami ritkaság, akkor nem biztos hogy megéri a macera. Főleg ha nem kivonatták, hanem esetleg kitiltásra került és még ilyen-olyan büntetéseket is be kell fizetni utána, neadjisten fedezetlenségi díjat egy fél évnyit...

2013. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha ostobaságot kérdeztem; a párom helyett tettem fel a kérdést, és ezek szerint összekevertem a dolgokat.

Köszönöm a tájékoztatást!

2013. máj. 13. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kérdeztél ostobaságot, csak egyrészt nem nagyon egyszerű a dolog amit szeretnél (de kitartással kivitelezhető ha érdemes), illetve KPM, azaz Közlekedési- és Postaügyi Minisztérium 1983 óta nincs. :P :D
2013. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!