Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb a schwalbe vagy...

Kiro113 kérdése:

Melyik a jobb a schwalbe vagy az s50-51?

Figyelt kérdés
Melyik simson a jobb,melyik a megbízhatóbb melyiknek menyi az utazó sebessége és végsebessége (első motornak szánnám) és hogy kinek melyik tetszik jobban
2013. máj. 13. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

s51 valamivel modernebb, és minden sarkon hozzádvágnak egy halom alkatrészt hozzá, schwalbe turbóhűtéses, fiatal titánok szeretik gyilkolni a motort... azt a turbóhűtés miatt jobban bírja a schwalbe

utazó meg végsebesség ugyanaz ha a gyári összeállítást nézzük, de az s51 könnyen és olcsón tuningolható

2013. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem szeretném tuningolni én szabad időmben használnám
2013. máj. 13. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Az S51 fiatalosabb, a Schwalbe viszont használható akár télen is, mert védi a lábad a burkolat. A burkolat nyáron is hasznos tud lenni a kóbor darazsak ellen. Annál nincs roszabb mint mikor beszáll egy a rövidnadrágba. A turbós blokkosat akár a pesti dugóban is lehetne használni, mert ott sem sül be. Nekem pont van egy eladó S51 blokkos Schwalbem. :)
2013. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, én is pont ezen gondolkodtam pár hónapja, amikor Simson-t akartam venni.


Végül arra jutottam, hogy az s51-hez több az alkatrész (de nem kell izgulni, a Schwalbe-hez is van bőven), jobban tuningolható a motorja, és elérhető négysebességes változatban is. Emellett a tirisztoros gyújtás se rossz dolog. Az s50-est most azért nem veszem ide, mert az ugyanaz a motor, mint ami a Schwalbe-ban van, csak turbohűtés nélkül.

Ja, és az s51-nek modernebb a formája.


Ezzel ellentétben a Schwalbe praktikusabb motor. Ahogy írták, télen véd a menetszéltől, nyáron meg az esetleges bogárinváziótól. :) Emellett nekem kényelmesebb is egy kicsit (mindkettőt próbáltam), a lábtér szabadabb. A turbohűtés pedig hatalmas plusz, nyáron is végig van stabil hűtése a motornak, ha állsz a pirosnál, akkor is. Ezért aztán kisebb az esély rá, hogy ott maradsz az út szélén.


Végsebesség kb ugyanaz mindkettőnél gyári állapotban, olyan 60 körül. De inkább mondok 55-öt, és akkor az kényelmes utazótempó, amit bír hosszú távon is mindkettő.


Még annyit, hogy ha a Schwalbe jobban tetszik neked ,de szeretnéd az s51 előnyeit is ott tudni alattad, létezik Schwalbe gyárilag s51-es blokkal, ami 4 sebességes, és tirisztoros (mondjuk a gyújtásban nem vagyok 100%-ban biztos).


Én végül egy Star mellett döntöttem, az is turbo-s és ritkaság mostanában már. :)

Jó keresgélést, és sok sikert a leendő Simsonodhoz.

2013. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ!!
2013. máj. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!