Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éves osztrák autópálya matrica...

Éves osztrák autópálya matrica átragasztható másik autóra?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kapott ajándékba egy éves matricát osztrák autópályára, neki szükségtelen, nekem pedig szükségem lenne rá. Már használta egyszer-kétszer, biztos látták is őt a radaron, ezért kérdezem hogy vajon azt elmentették hogy az a matrica azzal a rendszámmal futott? Vagy átragaszthatom a saját autómra és használhatom? Ha jól tudom nem kellett neki se bejelenteni rendszám alapján a matricát,se érvényesíteni, csak felragasztotta. Átragaszthatom saját autómra?

#autópálya-matrica #átragasztása
2013. máj. 15. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kértek rendszámot tőlem sem, amikor megvettem, de gyanús, hogy mégiscsak valahogy regisztrálják. Nem hiszem, hogy egyik autóról a másikra csak úgy át lehet tenni.
2013. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
átragasztható csak kérd el tőle a vonalkódot amin a matrica volt.
2013. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A régi magyar matricához se kellett rendszám, csak épp rommá szakadt amikor le akartad szedni a szélvédőről!

Rongyosan ne használd az osztrákot se ha van vonalkód, ha nincs!

2013. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a matrica nem eltávolítható. nem regisztrálnak rendszámot. ellenben jó sűrűn, ellenőrző kapuk vannak kamerákkal, spéci kék fénnyel (éjjel látványos) olyan mint egy táblatartó konzol, ott ellenőrzik a matricát. ha leszeded a szélvédőről, a felső TESA réteg marad az üvegen, és elhiheted, hogy ki fogják szúrni, illetve az automata ellenőrző rendszer fogja kiszúrni. osztrák pálya ellenőrök meg pikk-pakk levesznek. 120 euro a matrica hiánya, a matrica variálásért (eltávolítás+másik kocsira felragasztás) 240 euro büntetést osztanak. rendszám alapján még ha magyar is vagy, megtalálnak.

az éves matrica 80,6 Euro...nevetséges összeg azért, amennyit náluk pályán mehetsz. de a tíz napos is csak 8,3 Euro...hol van ez a magyar árakhoz képest? sehol...

nem éri meg csalni, mindamellett ha többször csalsz, és nem fognak meg, csak felvesz a kamera 300-3000euro büntetésre számíthatsz.

nem laikus vagyok, kint dolgozok, élek.

2013. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
a matricát több alkalommal jó bolyhos ruhaneműre ragasszuk aztán már nem tapad a szélvédőre és simán leszedhető.
2013. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem értitek a lényeget. az új kamerarendszer, kiszűri. ha sima üveg felületre van ragasztva teljesen más fénnyel világít az ellenőrző kapuk alatt, mint mikor buherálva van. ráadásul amit az előző ajánlott, hogy párszor ruhán húzkodd meg, hogy ne ragadjon, kapásból egy réteget viszel rá, ami fényszűrőként viselkedik(nem véletlenül van megszabva, hogy csak áttetsző részre lehet tenni, színezésre, fényvédő matrica alá nem).

ennek ellenére nem tartok vissza senkit a mahinától, én csak saját tapasztalatot írtam le, mai napig megvan a 350 euros "stráf" cetlim amit a pályarendőr adott a lejárt matrica miatt:)

2013. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
akkor nekem szerencsém volt 2 évig.mindig vettem matricát csak könnyen le akartam szedni a szélvédőről,az egyik sarkát nem is nyomtam rá.
2013. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát mindenkinek, inkább megveszem a 10 naposat. Nem sajnálom rá azt a 8 eurót, de gondoltam ha van kéznél egy felesleges...Szép napot!
2013. máj. 16. 17:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Ausztriában a matrica meglétét az ASFINAG vagy a rendörség ellenörzi SZÚRÓPRÓBASZERÜEN és mobil vagy telepített kamerák segítségével. Amennyiben valakit érvényes matrica nélkül állítanak meg egy osztrák autópályán, 120 eurós azonnali pótdíjat kell fizetnie, ennek fejében aznap és az azt követő napon közlekedhet az autópályákon. Ha a helyszínen nem tudja kifizetni a pótdíjat, akkor 300-tól 3000 euróig terjedő pénzbírsággal sújthatják. Telepített kamerás rendszerük ugyan van, a külföldi bliccelők rendszáma azonban (információink szerint) nem kerül tárolásra, így ha egyszer szerencséje volt, nem kell félnie, legközelebbi osztrák látogatásakor nem várják kellemetlen kérdésekkel szálfatermetű rendőrök.


Forrás: Totalcar.hu

2013. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es, és 6-os vagyok. [link] már 2007ben az ASFINAG mobil, és fix kamera rendszert üzemeltetett, a képeket meg 3 évig megőrzik, adatbázisban gyűjtik...fölös brahizni, 8,5 eurót röhögve megéri a 10 napos, de még a 82,7 eurós éves sem vészes, azt figyelembe véve mennyi pályán utazhat az ember.
2013. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!