Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 55 1.1 98-as...

Fiat Punto 55 1.1 98-as benzines gépkocsinak mi ad csörgő hangot a motorjából, minden kigyorsításkor?

Figyelt kérdés
Benzintank kiürítve, friss 98-as benzin tankolva, spuri adalék használata, a nem megfelelő oktánszámú üzemanyag elkerülése miatt. Motordiagnosztika semmilyen hibát nem jelez, még az előgyújtásnál sem, vezérlés a helyén, nem füstöl, nem eszi sem a vizet sem az olajat, katalizátor rendben, nem rángat, kompresszió viszony rendben, csak irdatlanul csörög sebességben kigyorsításkor. Üresben álló motornál nem jelentkezik a hiba. FONTOS NEM HŐVÉDŐ LEMEZ CSÖRÖG! Eddig cserélve lettek komplett szívótorok injektorral mindennel együtt,4 gyújtógyertya, gyertyakábelek, üzemanyagszűrő, vezérlés, hengerfej tömítés, motor computer, szelep hézagoló korongok, de semmi, a hiba fennáll. Hangja nem kopogó, inkább csörgő. Teljes mértékben előgyújtás problémára emlékeztet a hangja de a diagnosztika megfelelő értékeket mutat.
2013. máj. 15. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy a motortérből jön? Nézz alá, lehet, hogy a katalizátor csörög-zörög.
2013. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
váltóban van még egyáltalán olaj, vagy 98-ban lucsánó nézte utoljára még a gyártósoron? :)
2013. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
tuti,hogy nem katalizátor,az is helyettesítve lett egy közdarabbal...sokan hajtókar csapágyra tippelnek,de ennek csörgő hangja van nem pedig kopogó,tényleg mindent kipróbáltam már,de egyszerűen képtelen vagyok rájönni mitől lehet,biztosan a motorból jön
2013. máj. 15. 18:35
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy hülye kérdés: motorháztető rendesen záródik?


Minden rendesen le van rögzítve a motortérben, ahogy kell?

2013. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ez a váltóolajos dolog tetszett :D

persze,hogy le lett cserélve...talán még túl sokat is kap ez a kis mocsok :)

szégyen ,nem szégyen autószerelő vagyok ,de ilyet még nem láttam,hallottam,tapasztaltam,de más kolléga sem akikkel eddig erről beszéltem.Azért írtam ide hátha valaki összefutott már ilyen jelenséggel...

2013. máj. 15. 18:43
 6/16 A kérdező kommentje:
nem hülye kérdés,minden segítség jól jön,de itt nem erről van szó,minden alkatrész megfelelően rögzített semmi sufni tunying,és társai
2013. máj. 15. 18:56
 7/16 anonim válasza:
de minek bele 98-as meg adalek? mozgas kozben kuplungot kinyomva csorog? uresbe teve gurulva gaznal csorog? ha menet kozben letekered az ablakot es fulelsz (vagy valaki segedero) akkor biztos hogy a motorbol jon? felfuggesztes, kipufogo, ilyesmik? esetleg stabilzator, lengescsillapito (nekem pl egyszer az zorgott mint a fene).
2013. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a 98-as oktánszám,és a spuri megjelölése mindössze arra vonatkozott,hogy nem a rossz minőségű üzemanyag ön gyullad,és ezzel kopogásos égést előidézve csörgő hangot hallat,hanem másban keresendő a probléma(vagy legalábbis nem az üzemanyag miatt)...ugyanis a legokosabbja egyből azzal indítana,hogy sz@r benzin azééé csörög!!! segéderő segítségével vagy anélkül is a motorból jön a csörgés,de már leírtam,hogy csak kigyorsításkor sebességi fokozatokban,terhelésre...üresben,kinyomott kuplungnál NEM csörög bármeddig pörgetem...sőt motorfékes guruláskor sem,adott fordulatszám amit ha finoman tart az ember akkor nem csörög,de ahogy egy kis terhelést(gázt) adok,a motor azonnal elkezdi
2013. máj. 15. 20:45
 9/16 anonim ***** válasza:
A csörgés frekvenciáját figyeld meg kérlek, különböző fokozatokban. Ha a zaj a fokozattól függő frekvencián hallatszódik, akkor a váltóval lehet gond, ott belül. Pl: magasabb fokozatban gyorsítva "lassabban csörög".
2013. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nem észleltem hangban változást,egy biztos,hogy a 4.-5. fokozatban,alacsony fordulatról(pl, 5-ben 50Km/h-ról padlógáznál)történő gyorsításkor csinálja a leghangosabban,legészrevehetőbben,de kis odafigyeléssel a többi fokozatban is észrevehető,csak azok a fokozatok ugye rövidek,így nehezebb meghallani...én már gondoltam motortartó vagy váltótartóra is csak az nem csilingel így mint az istennyila :)1 youtube-os videót találtam amin közel azt véltem felfedezni amit ez a kocsi produkál csak az enyém kicsit élesebb hangon.

http://www.youtube.com/watch?v=XiBzxxvy3FQ

itt is elég nehéz meghallani a videó felvétele miatt,de azért hallható.Ahogy utána olvastam a kommenteket itt gyújtás problémára gyanakodnak

2013. máj. 16. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!