Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S51 simson sebváltó mi a...

S51 simson sebváltó mi a probléma?

Figyelt kérdés
Mitől van az,hogy 1. 0 2. sebesség van akkor a 3.nem kapcsol csak "racsnizik".De ha 0 2. 3. van akkor 1. racsnizik.A 2. 3. sebességet nem mindig veszi elsőre.Az állító csavarral már küzdök egy jó ideje.Köszönöm előre is!
2013. máj. 15. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a léptetővillát nézném meg, előfordul, hogy olyan kopott, hogy nem mozdít annyit a reteszelő szerkezeten, hogy a helyére kattanjon. Egy rudat kell mozgatnia a váltó tengelyén, ez reteszeli a megfelelő sebesség fogaskerekét. nézd meg, ha kéttel rásegítesz a tengely mozdítására, akkor működik-e. Ha igen, megvan a hiba: kopott a léptetővilla.
2013. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A simson sebváltó belül úgy néz ki, hogy az a kar amit ott taposol egy villát mozgat egy forgásponton keresztül, ami egy rudat húz ki vagy betol. Ez a rúd apró golyókat tol ki ami rögzíti az adott fogaskereket a tengelyhez. Vagy a villa ami a rudat mozgatja, vagy a rúd kopott és ez okozza a hibát. Nem tolódik be addig ameddig kellene.
2013. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A belső részét nagyából vágom mert már leszedtem az oldalát és a kuplungot is,hogy lássam mi a helyzet.Kuplung nélkül sikerült beállítani a váltot meg volt minden fokozat,vissza raktam a kuplungot akkor csak a 0 2. volt az 1. és 3. nem vette.A toló villa az ott van a reteszelő tengely végén patko alakú és az oldalán van egy csap ami egy rudazathoz csatlakozik?
2013. máj. 16. 06:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2013. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!