Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelautó vásárlása előtt...

Dízelautó vásárlása előtt állok. Két típus nagyon bejön. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

1. W210-es dízel Mercik: E220-290D-ig. Tetszik, mert kényelmes, masszív, mindenféle extrával felszerelt, viszont tartok tőle, mert már 10 évnél régebbiek, és úgy hallottam nem egy jó széria, bár akit ismerek és ilyenje van, az esküszik rá.

2. Ford Focus 2 1,6 tdci: Tetszik, mert újabb, modernebb, rettentően jó a fogyasztása, viszont kevesebb bent az extra és nem olyan extravagáns mint Merci, de végül is klíma ebben is van, és csak az automata váltó hiányzik belőle, meg a tempomat.

Max. 1,2 milliót szánnék a vásárlásra.


2013. máj. 16. 03:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első generációs W210 CDIk automatával nem a legjobban sikerült széria, legalább is elég sok volt rájuk a panasz. Itt nagyon keresni kell, hogy valami hulladékba tenyerelj bele. / amúgy haveromnak ilyen van, szerintem nagyon jó /


Az 1,6-os PSA/Ford motor is kapott hideget/meleget...


Nem vagyok benne biztos, hogy egy makulátlan W210 bele fog férni az 1,2 gurigába.

2013. máj. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

W210-es E220-on tanultam vezetni az autóiskolába. 96-os kiadásún. 2010-ben. Amit eltudok róla mondani: Nagy, tágas, kényelmes, kellemes volt vezetni, finom a futómű, a kormány, nagyszerű autó. Viszont én dízelen tanultam éa elég lomhának éreztem. Sima szívó dízel, semmi turbó, vagy egyéb kacmac. Bár ez természetes, ekkora kasztnihoz kevés a 95 lóerő. Más baj nem volt vele. Megbízható gép volt, a manuális váltója is remek.


A jogsi kézbevétele után 2010 augusztusában vettem egy Mercedes CLK-t. A fentebb említett E mercinek a coupe kisöccse, ha szabad így mondani. Tehát már majdnem 3 éve használom. Nagyon-nagyon szeretem. Gyönyörű autó, kényelmes, tágas, gyors, dinamikus, megbízható. Csak jót tudok róla mondani. Friss jogsival megtörtem itt-ott párszor, csináltam rajta hibákat és még ki nem javítottuk addig sem hagyott sohasem cserben, mindig beindult, rengeteget használom, nyaralni is vele voltam. Egyetlen hátrányuk, hogy az alkatrészeknek elég borsos áruk van. De szerintem még így is simán megéri. Személy szerint nem is fogok soha más autót venni, csak Mercedes-t.

2013. máj. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
w210 jó autó, csak az összes amit veehtsz sok százezer km van benne, tök mindegy mit mutat az óra. le vannak harcolva többnyire, rohadnak itt-ott és a fenntartása se olcsó. ami jó állapotú az meg drága. De nem is a motorral van gond, bár én sor5 hengerest venni legalább :)
2013. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem csoda, hogyha mindkét típus kap hideget-meleget. Ezeket az E-Merciket hadd ne mondjam kik szeretik nagyon, szóval ha szét van ülve az ülés, tele van dohányozva és itt-ott szotyimaradványok vannak, de kevés a (valós) kilométer, akkor valami stricimobil lehetett amiből szemmel tartotta a lányokat a főnökük... :D

A Focus 1.6TDCi-je pedig tényleg elég jól fogyaszt, cserébe ha valami romlik nyitni kell a pénztárcát. Főtengely bordásszíj-tárcsa 40e, vezérlés (mivel szíjas) 70e, hogy csak az elmúlt két hónapban az enyémen cserélt dolgokat említsem (240e km van benne, 2005 májusi kombi).


Még mindig visszavágyom a TDCi előtti 1.8-as Diesel Focusomba...

2013. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ja, és a feltüntetett árak alkatrészárak, a munkadíjat nem tartalmazzák természetesen.
2013. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!