Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul be a 125ös MZ...

Miért nem indul be a 125ös MZ ETZ-m?

Figyelt kérdés
Amikor huzamosabb állás után próbálom beindítani a motort, akkor nem hajlandó elindulni csak ha benzint öntök a hengerbe. Utána ha már elindult szépen megy, nincs gond vele. Észrevettem, hogy nem kap üzemanyagot amikor rúgom,szívatóval se! Tolásra is csak nagy nehezen indul.

2013. máj. 16. 21:56
 1/3 cselez ***** válasza:

Szia

Valószínűleg kipárolog a benzin az úszóházból, valószínűleg zárva tartod a benzincsapot. Amikor pedig kinyitod vagy nem folyik azonnal utána, vagy pedig akad a tűszelep és így az úszó nem esik le alsó állásba. A henger feltöltése után, mikor már elindul a rázkódás miatt helyreáll a rend és minden ok.

Én egy nagyon alapos karbi tisztítást javasolnék! A legtutibb módszer, hogy minden alkatrészt kipakolsz a karbiból, ezt követően pedig mosószeres lobogó forróvízben főzöd legalább 2 órán keresztül! Röhejesen hangzik, de a karbi belső járataiban is forrni fog a víz és a kavitáció az összes koszt kihozza! (nekem már többször bejött) Utána egy kis vízkőoldóval meglöttyintem, mert azért főzés után marad rajta vízkő és már rakhatod is össze! Csak fontos, hogy gumi alkatrész ne maradjon benne főzés közben :)

Sok sikert!

2013. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


bizonyíték :DD

2013. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az úszó rosszul volt beállítva, nem nyitott rendesen.

De attól még "megfőztem" a karburátort és valóban szép tiszta lett, kijött a mocsok belőle rendesen! Csak ajánlani tudom! :)

2013. máj. 28. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!