Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó szeretnék venni,1,2...

Első autó szeretnék venni,1,2 millióból. Tippek? Diák vagyok, fontos az alacsony fenntarthatóság.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, nagy nehezen összedolgoztam ezt a pénzt és nem szeretném egy roncsba fektetni!

Az autó arra kell, hogy járjak vele suliba meg edzeni, mivel nagyon rossz az összeköttetés! Így napi 2 órát tudok megspórolni!

Napi 20km-t megyek, főleg városban(kis város, nincs dugó)!

Nincs keresetem, tehát nehezen tudom majd fenntartani!

Szüleim fizetik a papírokat, nekem csak az üzemanyagot kell!

Úgy számoltam, hogy 7 literes fogyasztást tudok kényelmesen megfizetni! Talán még a nyolc is bele fél...

Nem kell a nagy hely, mivel egyedül utazok, esetleg +1 emberrel!

Milyen autót ajánlanàtok?

Egy régebbi 1.9 tdi-s autón gondolkozom...

Esetleg 1.6-os dízel peugeot 307


2013. máj. 17. 08:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
ha nehéz fenntartani, inkább benzint vennék, sokkal kevesebb a hivalehetőség, ráadásul napi húszra is jobb a benzin. pugot kihagynám, inkább Ford, vagy Mazda, Toyota...
2013. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Az első válaszolónak üzenem hogy nem biztos hogy beszarik az a diesel, és arra sincs garancia hogy a benzines nem dobja be a törülközőt. pl egy hengerfejrepedés a benzinsnél is taccsra tudja tenni az ember költségvetését.

Az 1.9 tdi jó választás. Az 1.6 diezel peugeottot nem ismerem, de az isuzu diesel opelokat is tudom ajánlani.

2013. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
Ha keveset akarsz rá költeni, akkor minél újabbat, minél kisebb benzinmotorral. 2 emberre felesleges alsóközepes autót venni (amilyen a 307-es, ami amúgy legendásan megbízhatatlan), elég egy kisautó (suzuki swift, ford fiesta, stb.)
2013. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

1,2 milláért vedd meg az 1.8-as corsámat :D

városban 8-cal elmegy, pályán 7-tel és legalább nem kell félni, hogy nem sikerül megelőzni valakit :D

2013. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Grande Punto 1.4. Fiatal, megbízható, full extrás, még ki is néznek valahogy..
2013. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"ma 09:38"


társalogj kicsit a szerelőkkel, melyekkel szokott több gond lenni. a hengerfejre meg annyi hogy nem boyracer hülyegyerek kitaposott kocsiját kell megvenni. A benzinesben pl el tud romlami a porlasztó, turbó alkatrészei, adagoló, részecskeszűrő? Nem, mert nincs benne! és ezek idővel tönkremennek, és nem húsz forint. és a diesel könnyebben lesz hengerfejes, mint a benzin, persze ha utóbbinál nincs már szétrohadva a gyűrű.

2013. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

ma 11:01

A dieselnél viszont gyújtás nincs. Az én isuzu deiselemhez (b vectra) 40 000 forint egy bontott turbó, és nem 200 000 a hiedelmekkel ellentétben. Nekem az általad felsorolt alkatrészekből eddig semmit nem kellett javítani, és fogyasztás által eddig százezreket sporóltam. Ha kíváncsi vagy rá le is vezetem a számokat.

2013. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed fenntartani, akkor eszedbe ne jussanak ezek az autók. Csakis a kis alapmotoros autók jöhetnek számításba. Ilyenek is tételek, hogy egy 14-es gumi 12 ezer, egy 15-ös már inkább 16, és ebből kell neked összesen 8-at venni egyszercsak.


Én Clio II 1.5dci-t vennék 2007 körüli évjáratban 1 millió Ft körül. Ennek alternatívája, a Corsa lehet még jó ötlet, a Pözsók szutykok.

Régebbi 1.9tdi...öreg autót ne vegyél. Arra költheted rá mindened.

2013. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon számít neked a fogyasztás akkor és lóvéd se nagyon van a vétel áron kívűl én is a suzuki swiftet ajánlom abból is arégi kasztnisat és az 1.0 at

6.9 literes avárosi fogyasztása az országúti pedig csak 4.7 lityó itt vanak az adatok nem hazudok

[link]


nekem is volt ilyen swiftem nagyon szeretem tényleg keveset fogyaszt strapabíró és az alkatrészek sem drágák hozzá, annyi hogy az autópályán 110 felet már elkezd fogyasztani a kis ezres motor miat rendesen de gondolom nem akarsz napont autópályázni .De 80-90nél valóban képes az 5 liter alati fogyasztásara


4-5-600.000 ből vehetsz egy ilyen szviftet 2002-2003 évjáratban és a maradék pénzből tankolhatod egy jó ideig :)


itt válogathatsz

[link]



vagy ha nem zavar egy kicsivel nagyobb fogyasztás enyi pénzből kapsz már új kasztnis swiftet is

ez városban 8 litert eszik országúton 5.2 litert

de itt megtekintheted a kocsi adatait és fogyasztás adatait

[link]


itt egy pár swift 2008 évjárattól

[link]



de fentartásilag és fogyasztásilag is meg alkatrész árakban is az 1.0 régikasztnissal járnál jobban.Eleve kisseb teljesítményű így kevesebb a fizetni való is utána pl a biztinél és a teljesítmény adónál :)

2013. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
macilaci, mi lenne ha egyszer nem a kib@szott swifteket ajánlgatnád? azoknak az autóknak típusengedélyt se adnék!!
2013. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!