Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! A robogóm benzintöltő...

Dedd kérdése:

Üdv! A robogóm benzintöltő nyílása mellett van egy másik sapka, oda milyen olaj kell és miért? Eddig csak a hajtőműolajról hallottam, amit a blokknál kell intézni. Sajnos nem indul a motor, csak rugdosom .

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nincs benne semennyi olaj? Gondolom 2T robogóról van szó. Ha igen akkor vidd szépen el szerelőhöz. Esélyes hogy ezek után egy teljes motorgenerál kell neki(bár ha nem használtad így sokat akkor lehet még nem akkora a gond)


Egyébként meg 2T olaj kelletett volna bele, lehetőleg szintetikus. De most már felesleges beletölteni, majd csak akkor ha meg lett csinálva. De akkor mindig legyen benne.

2013. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
na de ha csak az említett bnzin mellettiből hiányzik, és lent annál a kis elcsavarósnál a blokknál van, akkor is szétment a motor?
2013. máj. 17. 15:49
 3/21 anonim ***** válasza:
Amit a spakánál betöltesz az kétütemű motorolaj, az keni a főtengelyt, hengert, csapágyakat, ha tiszat benzinnel jártál vele és a tartályban nem volt olaj akkor valószínűleg jól szétkopott szegény, csoda, hogy nem állt be.
2013. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
és hogy lehet megnézni hogy mennyi olaj volt benne? mert lenyúltam de semmi
2013. máj. 17. 17:21
 5/21 A kérdező kommentje:
egy hete vettem és azóta mentem vele minden nap, nagyon szétkophatott?
2013. máj. 17. 17:25
 6/21 anonim ***** válasza:

Hány km volt kb?

De ha nem indul akkor igen, elég volt neki ennyi is.


A 2T motorokat az üzemanyagba kevert olaj keni. Ezt vagy te kevered bele tankolás előtt vagy különolajozású, mint a te esetedben. Így külön kell betölteni és magának keveri a megfelelő arányban. Mint már előttem írták, ez keni a dugattyút, az alsó és felső tűgörgőket és sok esetben a főtengely csapágyakat is.

Ami olajat meg máshova töltesz az keni a többi kenést igénylő mozgó alkatrészt. De a hengert nem.


Egyenlőre vidd el egy normális szerelőhöz. Majd ő mond neked pontos diagnózist. De így távolról nem lehet pontosan megmondani.

2013. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszi szépen. de nem kéne világítania valaminek ilyenkor, ha kevés az olaj? van rajta valamiféle motor alarm led is. 50 km a holnap mu8nkába menettel együtt, ott elvileg segít egy kolléga olajozni mindent. nem akarom szétcseszni mert túlárazva vettem már amúgy is, de tanulni soha sem késő
2013. máj. 17. 20:35
 8/21 A kérdező kommentje:
furcsa de később egsy laza rúgásra indult, pedig csak letoltam egy drótot az olajlukon hogy mi van ott, és most jobb az indítás mint eddig, de félő hogy ez csak ideiglenes, nekem megbízható indulás kell
2013. máj. 17. 20:37
 9/21 anonim ***** válasza:

Valószínűtlen, hogy a nem indulásnak bármi köze lenne a hiányzó olajhoz. Nekem pl. a fos kínai robogóm ha 2 napot állt már nem indul, mert kipárolog a karbiból a benzin és az úr istennek nem szívja fel...


De, kéne, hogy legyen olaj visszajelző lámpa. Más kérdés, hogy működik-e.


De most van benne olaj? Mert ha nincs akkor egy centit se menj vele, mert besül kb 1 km alatt és akkor dobhatod el az egész motort úgy, ahogy van. Ha mást nem menj le a benzinkútra és vegyél 2T robogó olajat valami normálisat és töltsd fel a tartályt! Elég sok fogy ám belőle (50L benzinhez 1 liter olaj!)

2013. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
jó, de hogy tudom megnézni az olajszintet? ilyen hajlás van rögtön a tetején, nem tudok lenyúlni
2013. máj. 17. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!