Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványt igazoló papírral...

Jogosítványt igazoló papírral vezethetek?

Figyelt kérdés
Megvan a forgalmi is, kedden megyek be az okmányirodába, ahol állítólag kapok egy jogosítványt igazoló papírt. Ezt használhatom addig, míg nem jön meg a jogsi? Vagy legalábbis elfogadja a rendőr, ha esetleg megállít? Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 18. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Meg kell várnod, amíg a kezedben lesz a plasztik kártya. Azt a 2 hetet már bírd ki.
2013. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezen a héten talán még csak te vagy a második, aki ezt megkérdezte!

Nem közlekedhetsz az igazolással, és ha megfog a rendőr, akkor pont olyan bírságot kapsz, mintha nem lenne jogsid!

2013. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, ismerősömnek a múltkor küldték, több, mint 1 hónap után. Én is azért tettem le, mert rengeteget megyek, tehát jó lenne ha használhatnám a papírt, de legalább tényleg 2 héten belül küldenék.
2013. máj. 18. 16:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap a határidő, ami alatt kiküldik. Ez általában 2 hét szokott lenni a gyakorlatban, persze vannak kivételek, amikor tényleg egy hónap múlva ér oda.


Viszont nem értem, azt írod, hogy rengeteg mész. Nem igaz, hogy 2 hetet már nem bírsz ki. Eddig hogy jártál?

2013. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan! Egy pár napos jogsival szerintem nem fogsz mindenfelé menni, ahol ellenőrizhetnek. Ez olyan mintha megszereznéd a nyelvvizsgád és másnap már tolmácsként dolgoznál. Az hogy pár utcát ide-oda mész az még nem vezetés.
2013. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha jó lenne, ha nem, akkor is elvileg 30 napja van a hivatalnak kiküldeni a jogosítványodat.

Bár ha neked eddig sem számított, hogy van-e jogosítványod ("rengeteget megyek"), akkor gondolom tök mindegy, hogy mi itt mit mondunk. Úgyis be fogsz ülni jogsi nélkül, és imádkozhatsz, hogy ne állítsanak meg.

2013. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Eddig vagy buszoztam, vagy vitettem magam, de sokkal egyszerűbb lenne ha magam mennék. Majd rákérdezek, az okmányirodában, mert ha 2 hét, az még belefér, de ha több, kifizetem a gyorsított eljárást, az is max. 5 ezer forint.
2013. máj. 18. 16:15
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A papír arra van, hogy használd. Vezethetsz vele. Ha nem lehetne akkor szted minek adták volna oda? :D
2013. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban arra van a papír, hogy vezethess vele, de csak abban az esetben, amikor jogsi csere van, mert lejárt (ergo nem friss jogsi esetén).

Aki vizsga után kapja a papírt, annak meg kell várnia a plasztik kártyát. Ez van.

2013. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én is azért tettem le, mert rengeteget megyek, tehát jó lenne ha használhatnám a papírt, de legalább tényleg 2 héten belül küldenék."


Vannak ettől jobb dumák is, amik már előfordultak az oldalon: pl. "A nagymamámat kell vinnem kórházba és más nem ér rá!"


De ezt ne itt add elő, hanem menj sírni az okmányirodába!


:D


Hová sietsz, ölni vagy meghalni?

2013. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!